• Sukces ucznia klasy 7b

          • Z ogromną radością informujemy o sukcesie ucznia klasy 7b Jakuba Bartłomiejczyka. Został laureatem III Konkursu Biologicznego ŚWISTAK - są to zawody wiedzy o zasięgu wojewódzkim.

            Gratulujemy Jakubowi i jego Rodzicom!

            Aleksandra Adamus

          • "Lato w Mieście 2024"

          •  

            Zasady postępowania rekrutacyjnego

            do Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2024

             

            Wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” zwanej dalej Akcją, organizowany w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych zwanych dalej FPE w roku szkolnym 2023/2024 prowadzony jest zgodnie z art. 92a – 92t ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2022 r. poz. 2230, z 2023 r. poz. 1234, 2005) oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz. U. z 2016 r. poz. 452).

            Nabór dzieci i młodzieży do Akcji jest prowadzony na podstawie zarządzenia nr 1875/2019 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 20 grudnia 2019 r. w sprawie zasad realizacji Warszawskiej Akcji „Lato/Zima            w Mieście”.

             

            1. Rekrutacja uczniów warszawskich szkół oraz uczniów mających stałe miejsce zamieszkania                         w Warszawie w roku szkolnym 2023/2024 do Akcji, organizowanej w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych (zwanych dalej FPE) prowadzona jest przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń.
            2. Status ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia, oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej.
            3. Terminy rekrutacji zostały określone w harmonogramie dla kandydata, który dostępny jest na stronach internetowych dzielnic oraz szkół będących organizatorem FPE, a także w elektronicznym systemie pod adresem: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl
            4.   Rodzice/opiekunowie prawni kandydata zapisują dziecko na tygodniowe turnusy feryjne (od poniedziałku do piątku), które organizowane są w terminie od 24 czerwca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. (z wyjątkiem ósmego tygodnia ferii letnich, który trwa 4 dni tj. 12.08-16.08.2024 r. z wyłączeniem 15.08.2024 r.). W każdym turnusie można wskazać dowolną liczbę FPE, w których organizowana jest Akcja „Lato w Mieście” 2024.
            5. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w oparciu o zgłoszenie – rejestrację
              w elektronicznym systemie pod adresem: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl w terminie określonym w harmonogramie tj. od 14.05.2024 r. od godziny 16:00 do 26.05.2024 r. do godziny 24:00.
            6. Rodzice/opiekunowie prawni kandydata mogą zarejestrować dziecko tylko jeden raz używając numeru PESEL jako loginu oraz unikalnego hasła ustanowionego przez zgłaszającego.

            W przypadku braku numeru PESEL rodzice/opiekunowie prawni kandydata udają się do FPE

            w celu uzyskania identyfikatora – loginu, który umożliwi zarejestrowanie dziecka

            w elektronicznym systemie zgłoszeń. Wielokrotne zalogowanie tego samego kandydata przy użyciu różnych loginów jest równoznaczne z rezygnacją z ubiegania się o przyjęcie do Akcji.

            1. W przypadku braku możliwości przyjęcia wszystkich kandydatów w danym FPE stosowane będą kryteria przyjęcia:
            • uczeń uczęszczający w trakcie roku szkolnego do szkoły będącej FPE;
            • uczeń uczęszczający w trakcie roku szkolnego do szkoły na terenie dzielnicy;
            • rodzeństwo - poprzez rodzeństwo należy rozumieć ucznia klas I – VIII szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej, który ubiega się o przyjęcie do FPE w tym samym terminie.
            1. Zapisy uczniów warszawskich szkół specjalnych przebiegają na podstawie zasad postępowania rekrutacyjnego do Akcji „Lato w Mieście” 2024 w szkołach/placówkach specjalnych.
            2. Rodzice/opiekunowie prawni uczniów warszawskich szkół specjalnych ubiegający się o przyjęcie do Akcji rejestrują się w elektronicznym systemie zgłoszeń do Akcji lub zgłaszają się bezpośrednio do szkół specjalnych, które w roku szkolnym 2023/2024 organizują Akcję.
            3. Informację o zakwalifikowaniu można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl, w terminie określonym harmonogramem tj. 28.05.2024 r. od godziny 16:00.
            4. Rodzice/opiekunowie prawni uczniów zakwalifikowanych do Akcji, składają kartę kwalifikacyjną oraz dokonują opłat za posiłki i opiekę/dostarczają zaświadczenia o zwolnieniu z opłat                                       z macierzystej szkoły, zgodnie z Regulaminem FPE, w terminie określonym w harmonogramie tj. od 29.05.2024 r. od godziny 8:00 do 11.06.2024 r. do godziny 16:00. Niezłożenie dokumentów w określonym terminie oznacza rezygnację z miejsca w FPE.
            5. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.
            6. Po ogłoszeniu wyników naboru rozpoczynają się zapisy na wolne miejsca, szczegóły poniżej.
            7. O rezygnacji z udziału w Akcji rodzice/opiekunowie prawni kandydata/uczestnika informują kierownika wypoczynku w formie pisemnej, w tym mailowej używając danych kontaktowych   odpowiedniej placówki. 
            8. Jako rezygnacja z udziału w Akcji rozumiana jest też dwudniowa nieusprawiedliwiona nieobecność uczestnika w FPE.
            9. Informacja o zapisach jest podana do wiadomości publicznej poprzez stronę internetową FPE oraz zamieszczenie jej w szkołach, serwisach dzielnic, Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy pod adresem: edukacja.um.warszawa.pl oraz systemie zgłoszeń pod adresem:

            warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

             

             

            Harmonogram zapisów do Akcji "Lato w Mieście" 2024

             

            Data

            Etap zapisów/czynności kandydata

             od 14.05.2024 r.
            godzina 16:00 (wtorek)

            do 26.05.2024 r.
            godzina 24:00 (niedziela)

            Rejestracja (logowanie się) w systemie kandydatów pod adresem: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

             

            Informacja w systemie o kandydatach zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych:

            28.05.2024r.

            godzina 16.00 (wtorek)

             

            1. Pobranie z systemu karty kwalifikacyjnej do każdej szkoły/placówki, do której kandydat został zakwalifikowany (jedna karta na jeden turnus).
              Dokonanie opłaty za żywienie i opiekę.

            oraz

            1. Potwierdzanie woli udziału w Akcji, w każdej szkole/placówce, do której kandydat został zakwalifikowany poprzez złożenie:
              - karty kwalifikacyjnej (jedna karta na jeden turnus) wraz załącznikami - potwierdzenie opłat za żywienie i opiekę lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat.
              Złożenie karty w szkole/placówce jest warunkiem udziału w Akcji:
            2. 29.05.2024 r.
              godzina 8:00 (środa)

              11.06.2024 r.
              godzina 16:00 (wtorek)

            Publikacja (w systemie) listy kandydatów, którzy potwierdzili wolę udziału.
            Ostateczną decyzję o przyjęciu do Akcji podejmuje organizator wypoczynku:

            17.06.2024 r.
             godzina 12:00 (poniedziałek)

             

            Publikacja wolnych miejsc:

            18.06.2024 r.

            godzina 12:00 (wtorek)

             

            Rekrutacja na wolne miejsca

             

            1. Zapisy w ramach rekrutacji na wolne miejsca odbywają się:
            • tylko do FPE, dysponujących miejscami;
            • zgodnie z harmonogramem; tj. trwają od 18.06.2024 r. od godziny 12:00 do czasu zakończenia Akcji „Lato w Mieście” 2024;
            • na podstawie zgłoszenia tj. wypełnionej przez rodzica/opiekuna prawnego kandydata karty kwalifikacyjnej, którą można pobrać ze strony elektronicznego systemu zgłoszeń znajdującego się pod adresem: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl lub otrzymać w FPE.
            1. Rodzice/opiekunowie prawni kandydata, który nie brał udziału we wcześniejszych zapisach, a chcą ubiegać się o przyjęcie dziecka do Akcji z uzupełnioną i podpisaną kartą kwalifikacyjną zgłaszają się do FPE, która dysponuje wolnymi miejscami. Dokonują opłat zgodnie z informacją uzyskaną
               w FPE lub składają zaświadczenie o zwolnieniu z opłat. O przyjęciu decyduje organizator wypoczynku.
            2. Rodzice/opiekunowie prawni kandydata, który brał udział we wcześniejszych zapisach, został przyjęty, a rodzice/opiekunowie prawni kandydata chcą ubiegać się o przyjęcie dziecka do innej FPE są zobowiązani do złożenia pisemnej rezygnacji w FPE, w której została złożona karta kwalifikacyjna i potwierdzenie opłat. Następnie rodzice/opiekunowie prawni kandydata zgłaszają się do FPE, która dysponuje wolnymi miejscami z uzupełnioną i podpisaną kartą kwalifikacyjną. Dokonują opłat zgodnie z informacją uzyskaną w FPE lub składają zaświadczenie o zwolnieniu
              z opłat. O przyjęciu decyduje organizator wypoczynku.
            3. Rodzice/opiekunowie prawni kandydata, który brał udział we wcześniejszych zapisach
              i nie został przyjęty, a rodzice/opiekunowie prawni kandydata chcą ubiegać się
              o przyjęcie dziecka do Akcji zgłaszają się do FPE, która dysponuje wolnymi miejscami,
              z uzupełnioną i podpisaną kartą kwalifikacyjną. Dokonują opłat zgodnie z informacją uzyskaną                 w FPE lub składają zaświadczenie o zwolnieniu z opłat. O przyjęciu decyduje organizator wypoczynku.
            4. Rodzice/opiekunowie prawni kandydata, który brał udział we wcześniejszych zapisach, został zakwalifikowany, ale rodzice/opiekunowie prawni kandydata nie potwierdzili woli, tj. nie złożyli karty kwalifikacyjnej wraz z potwierdzeniem dokonania opłat/zaświadczenia o zwolnieniu z opłat w terminie określonym w harmonogramie, a chcą ubiegać się o przyjęcie dziecka do Akcji                         z uzupełnioną i podpisaną kartą kwalifikacyjną zgłaszają się do FPE, która dysponuje wolnymi miejscami. Dokonują opłaty zgodnie z informacją uzyskaną w FPE lub składają zaświadczenie                      o zwolnieniu z opłat. O przyjęciu decyduje organizator wypoczynku.

             

            18.06.2024 r.

            godzina 12:00 (wtorek)

            Zapisy na wolne miejsca w godzinach ustalonych w danej szkole/placówce.

            Rodzic/opiekun prawny zgłasza chęć udziału dziecka w Akcji     w szkole/placówce dysponującej wolnymi miejscami.

            Decyzję o przyjęciu do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

             

          • Warsztaty Wielkanocne w SP 383

          • 26 marca 2024 r. chętni uczniowie klas 4a, 4b, 4c wzięli udział w warsztatach świątecznych, na których wykonywali kompozycje florystyczne. Warsztyty przeprowadziła pani Agnieszka z Mariflower Pracownia Florystyczna pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli.

            Uczniowie świetnie się bawili, zdobyli wiedzę z zakresu pielęgnacji roślin cebulowych, czyli

            bylin z cebulą, bulwą lub grubym kłączem. Poznali zbliżony sposób uprawy oraz  cykl życiowy tych roślin.

            Raz jeszcze bardzo dziękujemy pani Agnieszcze za przeprowadzenie tak ciekawych warsztatów.

                                                                                                                             Wychowawczynie klas 4

          • II edycja konkursu fotograficznego "Wiosenny Ursus"

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

            Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu fotograficznego pt. „Wiosenny Ursus”.

            I. Organizatorzy - nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 383 w  Warszawie w składzie:

            Joanna Rzyczkowska-Bieniek i Paulina Komorek.

            II. Cele konkursu:

            - rozwijanie zainteresowań własną miejscowością i regionem,

            - propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat mniej znanych miejsc w dzielnicy,

            - uwrażliwienie na piękno przyrody.

            III. Regulamin:

            1. Temat konkursu: „Wiosenny Ursus”.
            2. Wiosna to piękny czas, pełen kolorowych kwiatów i ptaków, w którym przyroda budzi się do życia. Zmieniająca się pogoda i kwitnące kwiaty przypominają o pięknie natury. Gdy dni stają się cieplejsze i dłuższe, możemy cieszyć się wyjątkowym pięknem wiosny. Uczestników konkursu zachęcamy do wędrowania po terenach zielonych dzielnicy w celu odnalezienia wiosennych kwiatów jakie dała nam Matka Natura. Fotografie powinny przedstawiać kwiaty, liście, krzewy, drzewa oraz ptaki, które uda się sfotografować na terenie dzielnicy Ursus Niedźwiadek.
            3. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas 0-3.
            4. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.
            5. Uczestnik może zgłosić na konkurs 2 zdjęcia w formacie 15 cm x 21 cm wykonane w technice kolorowej lub czarno – białej a każda fotografia powinna być naklejona na kartkę formatu A4.
            6. Na odwrocie pracy należy umieścić informację o autorze ( imię, nazwisko, wiek i klasę) oraz nazwę ulicy, na której zostało wykonane zdjęcie.
            7. Prace należy dostarczyć do organizatorów konkursu do sali nr 4 lub sali numer 7 do 26 kwietnia.
            8. Laureaci I, II i III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
            9. Prace złożone na konkurs nie będą zwracane autorom.
            10. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane w holu Szkoły.

             

            Serdecznie zapraszamy!

             

            Koordynatorzy:

            Joanna Rzyczkowska-Bieniek i Paulina Komorek

          • Festyn "Wiosna zdrowia psychicznego"

          • W ramach festynu zostały zorganizowane różnorodne atrakcje dla dzieci oraz rodziców.

            Nasi uczniowie aktywnie brali udział  w  „Biegu dla zdrowia”, Debatacie Oxfordzkiej pt. „Media społecznościowe przynoszą więcej szkody niż pożytku”,w warsztatach  „CYBERFACE”.

            Korzystaliśmy z różnorodnych aktywności tj. gry (szachy, warcaby, gry stolikowe, kostka rubika), zajęć  plastycznych (origami, wiosenne kapelusze, gniotki), zajęć rozciągających, tanecznych, strefy relaksu, gdzie zapoznalismy się z zabawami i ćwiczeniami rozładowującymi stres, poznalismy dietę antystresową, antystresowe kolorowanki i posłuchaliśmy muzyki relaksacyjnej. Najmłodszych cieszyła strefa z dmuchańcami.

        • Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą Kartkę wielkanocną
          • Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą Kartkę wielkanocną

          • Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs na najpiękniejszą Kartkę wielkanocną został rozstrzygnięty. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Wszystkie prace można zobaczyć na parterze.  

             

            Lista zwycięzców:

             

            Kategoria - klasy 0:

            I miejsce: Pola Koralewska klasa 0c,

            II miejsce: Iga Piechota klasa 0b, 

            III miejsce: Anna Lipska klasa 0a

            Wyróżnienia:

            - Alicja Rosińska klasa 0a i Zuzanna Drzazgowska klasa 0b

             

            Kategoria - klasy I-III:

            I miejsce: Oliwia Muras klasa 3c,

            II miejsce: Natalia Franaszek klasa 2b, 

            III miejsce: Julia Flaga klasa 1b

            Wyróżnienia:

            Julia Kacperska klasa 2c i Gabriela Dudarik klasa 2c

             

            Wyróżnienie specjalne w konkursie otrzymuje Aleksander Januszewski z klasy 1c.

             

            Serdecznie gratulujemy!

            Dyplomy oraz nagrody zostaną rozdane pod koniec kwietnia. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców.

            Organizatorki konkursu: Paulina Komorek i Joanna Rzyczkowska-Bieniek

          • Przedstawienie "Brzydkie kaczątko"

          • 26 marca dzieci z grupy 0a i grupy 0b zaprezentowały uczniom naszej szkoły spektakl pt. „Brzydkie kaczątko”.  Przedstawienie niosło za sobą przekaz o przyjaźni i tolerancji. Dziękujemy małym artystom za niezapomniany występ.

            Opracowały nauczycielki grupy 0a i 0b

             

        • SZKOLNY TURNIEJ UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA
          • SZKOLNY TURNIEJ UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA

          • W dniu 25 marca odbył się SZKOLNY TURNIEJ UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA. Zgłoszeni uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i 4-6. Ich zadaniem było ułożenie kostki Rubika 3x3 w jak najszybszym czasie. Niezbędne były tu umiejętności logicznego myślenia, koncentracji i cierpliwości. Bez wątpienia było to trudne zadanie.

            Akcja zostałą zorganizowana w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. 

             

            Wyniki w kategorii klas młodszych:

             

            I miejsce - Florczyk Kacper kl. 3a z czasem 57s

            II miejsce - Pezowicz Jakub kl. 3c

            III miejsce - Nawrocki Jakub kl. 3c

             

            Wyniki w kategorii klas starszych:

             

            I miejsce - Marta Woźniak kl.4b z czasem 42s

            II miejsce - Alan Myszak kl.6b

            III miejsce - Skoczyk Przemysław kl.6a

             

            Uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi, podziwiamy umiejętności i życzymy kolejnych, ciekawych przygód!

            Na wszystkich czekają dyplomy i miłe upominki.

             

            Organizatorki:

            Renata Wachowska i Anna Karczewska

        •                               UWAGA KONKURS!
          • UWAGA KONKURS!

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału

            WOJEWÓDZKIM KONKURSIE

            LITERACKO-

            PLASTYCZNYM

            Temat tegorocznej edycji:

            "MIMO WSZYSTKO TEN ŚWIAT JEST ZACHWYCAJĄCY..."

             

            Termin składania prac: 10 maja 2024

             

            Regulamin: Konkurs_Lit-_Plast_2024_regulamin_(1).pdf


            Nauczycielki języka polskiego i plastyki

        • Zbiórka karmy i środków czystości dla psów.
          • Zbiórka karmy i środków czystości dla psów.

          • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele! 

            Do 15 kwietnia w naszej szkole będzie trwała zbiórka dla psów, które są pod opieką Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.Na chwilę obecną najbardziej potrzebne jest:środki czystości: proszek do prania (do kolorów),płyny do płukania, płyn Domestos;karma mokra - prosimy o przynoszenie puszek:https://liblink.pl/xjs6ZJl3uv

            https://liblink.pl/62NK3d5dv9

            https://liblink.pl/CJ6TXwQuxo

            Z całego serca prosimy o włączenie się w akcję.

            Szkolny Wolontariat

          • Wolontariusze na Akcji Razem Posprzątamy Ursus

          • W sobotę 16 marca 2024 r. wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w Akcji Razem Posprzątamy Ursus. Padający chwilami ulewny deszcz nie odstraszył 40 uczniów, którzy pracowicie oczyszczali teren byłych ogródków działkowych. Niektórym towarzyszyli rodzice i młodsze rodzeństwo. Akcja zakończyła się wypełnieniem przeróżnymi śmieciami dwóch ogromnych kontenerów.

            Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękuję za zaangażowaniem i poświęcenie sobotniego przedpołudnia na ten szczytny cel. 

            Małgorzata Kołodziejczyk - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

          • WIOSNA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

          • W sobotę 23 marca, na terenie obiektu szkolnego przy ul. Dzieci Warszawy 42 w godzinach 10.00 – 14.00 odbędzie się festyn „Wiosna zdrowia psychicznego”.

            Podczas festynu nastąpi ogłoszenie zwycięzców najlepszych prac dzielnicowego konkursu plastycznego pt. „Konstytucja obywatelom” oraz wręczenie nagród.

            W ramach Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 15 będzie prowadziła w godzinach 10:30 -12:30 warsztaty na temat konstruktywnych metod budowania odporności psychicznej “Ładujemy akumulator”. Program przeznaczony jest dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. Obowiązują zapisy telefoniczne lub osobiście

            Jedną z atrakcji będzie „Bieg po zdrowie”, na który zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych.

            Szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe przygotują zajęcia w salach dla młodszych i starszych dzieci oraz młodzieży i dorosłych. Będzie można m.in. zagrać w szachy, gry planszowe czy wziąć udział w warsztatach manualnych. Dzieci będą mogły sprawdzić się na torach sensorycznych. Odbędzie się pokaz akrobatyczny uczniów oraz zajęcia taneczne.

            Przewidziane są również zabawy i ćwiczenia rozładowujące stres, ergo-strefa czy quiz na temat diety antystresowej.

            Podczas festynu w godzinach 10:30-11:45 będzie można skorzystać z warsztatów z psychologiem na temat zdrowia psychicznego.

            Starsi uczniowie wezmą udział w warsztatach “CYBERFACE” prowadzonych na podstawie autorskiego programu profilaktyki uzależnień i zapobiegania przemocy w cyberprzestrzeni.

            W trakcie festynu w godzinach 12:00–13:00  odbędzie się debata Oxfordzka „Media społecznościowe przynoszą więcej szkody niż pożytku”. Uczestnikami debaty będą uczniowie klas 7-8, szkół ponadpodstawowych oraz chętni dorośli.

            Najmłodszych uczestników festynu zapraszamy na dmuchany zamek oraz zjeżdżalnię.

            Serdecznie zapraszamy!

          • Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego

          • Szanowni Państwo,

            W najbliższą sobotę rusza Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego - akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Od 16 do 23 marca w Warszawie odbędą się otwarte wydarzenia, które będą dotyczyć najczęstszych problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzież. Akcja skierowana jest do rodziców i opiekunów, nauczycieli oraz do młodzieży.

             

            Spotkania poprowadzą doświadczeni specjaliści oraz eksperci w dziedzinie psychologii dziecięcej i młodzieżowej, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi narzędziami. Spotkania skupią się na różnorodnych aspektach zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, obejmując tematy takie jak:

             

            • Rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem
            • Zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży
            • Depresja i lęk
            • Wsparcie emocjonalne w domu i w szkole.
            • Rola rodziców i opiekunów w promowaniu zasad zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia.
            • Wczesne rozpoznawanie i interwencja w przypadku problemów zdrowia psychicznego.

             

            Pełny harmonogram wydarzeń Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego znajdziecie Państwo pod linkiem:

            https://zdrowie.um.warszawa.pl/zdrowie-psychiczne

             

             Zapraszam do zapoznania się z ofertą.

            Wioleta Warachowska

        • Konkurs dla klas 0-III na najpiękniejszą kartkę wielkanocną
          • Konkurs dla klas 0-III na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

          • W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy mamy zaszczyt zaprosić uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 383 do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą kartkę wielkanocną.

             

            REGULAMIN KONKURSU

            Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 383 im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

            Temat konkursu:

            Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej – kartki wielkanocnej, w której należy uwzględnić elementy tradycji Świąt Wielkiej Nocy.

            Cele konkursu:

            • Podtrzymywanie tradycji wielkanocnych;
            • Pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy;
            • Pobudzanie aktywności twórczej i artystycznej wśród dzieci;
            • Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych;
            • Rozbudzanie zainteresowań różnorodną techniką prac plastycznych;
            • Twórcze i aktywne spędzanie czasu wolnego.

            Zasady uczestnictwa:

            • W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z klas 0-III naszej szkoły.
            • Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć jedną samodzielnie wykonaną pracę konkursową, wykonaną dowolną techniką i z dowolnych materiałów.
            • Dozwolone jest wykonanie kartki zarówno w technice płaskiej, jak i z elementami przestrzennymi.
            • Kartka powinna być składana, format po złożeniu nie może być większy niż A4.
            • Do dekoracji należy wykorzystać zewnętrzną część kartki oraz wyłącznie własnoręcznie wykonane elementy. Do kartki  można dołączyć wkładkę z samodzielnie ułożonymi  życzeniami, jednakże ocenie będzie podlegała tylko część plastyczna z motywem..
            • Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko autora oraz klasę.
            • W konkursie nie będą oceniane prace wykonane w technice komputerowej.
            • Prace konkursowe należy składać do sali nr 4 lub sali nr 7 do 25.03.2024 r. 
            • Z przygotowanych prac zostanie zorganizowana wystawa.
            • Zgłoszenie udziału w konkursie oznacza akceptację warunków niniejszego regulaminu.

            Zasady rozstrzygnięcia konkursu:

            • Zgłoszone prace zostaną ocenione przez jury.
            • Kartki będą oceniane według następujących kryteriów: wkład własny
              w wykonaną pracę, ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, estetyka pracy, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki) oraz zgodność
              z tematem konkursu.
            • Organizatorzy przewidują nagrody niespodzianki oraz dyplomy.
            • Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu.

            Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

             

            Koordynatorzy konkursu:

            Joanna Rzyczkowska-Bieniek i Paulina Komorek

          • Wyniki II etapu Dzielnicowego Konkursu "SUDOKU"

          • W poniedziałek 26 lutego 2024 r. odbył się w naszej Szkole II etap (wewnątrzszkolny) Dzielnicowego Konkursu "SUDOKU". W konkursie uczestniczyli Uczniowie z klas I, II i III, których zadaniem było rozwiązanie łamigówki matematycznej.

            Z przyjemnością informujemy, że do III etapu konkursu (międzyszkolnego), który zaplanowany jest na 22 kwietnia 2024 r. zakwalifikowali się:

            - Katerina Kanelaki - klasa 1c,
            - Szymon Wachowski - klasa 2a,
            - Martyna Kamińska - klasa 3b.

            Serdecznie gratulujemy!

            Joanna Rzyczkowska-Bieniek - szkolny koordynator konkursu

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 383 im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie
      • 22 6670932 Dyrektor Szkoły: p. Elżbieta Nowicka Zastępca dyrektora: p. Aleksandra Adamus Zastępca dyrektora: p. Anna Zajc Kierownik gospodarczy: p. Agnieszka Soczewka
      • Szkoła Podstawowa nr 383 w Warszawie, ul. Warszawska 63, 02-495 Warszawa Poland
    • Logowanie