• Organizacja zajęć z terapii pedagogicznej

w Szkole Podstawowej im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie

1. Terapia pedagogiczna jest przeznaczona dla uczniów klas 0-III z dysfunkcjami utrudniającymi naukę szkolną oraz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

2. Terapią pedagogiczną mogą być także objęci uczniowie klas starszych posiadający aktualne zalecenia PPP o konieczności uczestnictwa w w/w zajęciach.

3. Decyzję o zakwalifikowaniu dziecka na terapię podejmuje terapeuta w porozumieniu z pedagogiem i psychologiem szkolnym na podstawie  dokumentacji przedstawionej przez rodziców/opiekunów prawnych ucznia lub na wniosek wychowawcy klasowego oraz ustala termin i częstotliwość spotkań z uczniem.

4. Weryfikacja listy dzieci na zajęcia terapeutyczne odbywa się na początku każdego roku szkolnego.
        W przypadku uczniów klas 1 następuje to po badaniach przesiewowych przeprowadzanych przez nauczyciela wychowawcę oraz w oparciu o analizę dokumentacji (opinii i orzeczeń z poradni psychologiczno-pedagogicznej).

5. Zajęcia rozpoczynają się po ustaleniu terminu przez terapeutę już w pierwszym tygodniu września, a w przypadku dzieci z klas 1 po zakończeniu w/w badań.

6. W przypadku wyrównania bądź złagodzenia dysfunkcji, stanowiącej powód objęcia ucznia w/w formą wsparcia, zajęcia mogą zakończyć się wcześniej lub zostać zawieszone na pewien czas, celem obserwacji pracy ucznia po odbytej terapii.

7. Zakończenie zajęć terapeutycznych w danym roku szkolnym odbywa się zgodnie z terminem zakończenia obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

8. Liczba uczestników zajęć w grupie nie może przekraczać 5.