• Podstawowe informacje

• Wychowanie jest spotkaniem osób:
          mistrza i ucznia
          ich wspólna wędrówką
          ku prawdzie, dobru i pięknu

Ks.Stefan Kard.Wyszyński

Szanowni Państwo!

W związku z wejściem w życie reformy oświaty szkoła nasza, dotychczasowe Gimnazjum nr 133, przekształcona zostanie w szkołę podstawową. Od 1 września 2017r. uczyć się u nas będą dzieci z przedziału klas 0 – VII oraz uczniowie wygasających oddziałów gimnazjalnych.

Zbliża się zatem czas, kiedy Państwo  i Wasi podopieczni stajecie przed poważnym wyborem dotyczącym przyszłości – pozostaniem w dotychczasowej szkole czy też przejściem do innej szkoły podstawowej. Chciałabym przedstawić Państwu tegoroczną ofertę naszej szkoły. Z całą pewnością Państwa dziecko poczuje tutaj rodzinną atmosferę ciepła i bezpieczeństwa.

Swoim uczniom zapewniamy kameralne i komfortowe warunki nauki. Grono Pedagogiczne prowadzi swoje zajęcia z pasją i zaangażowaniem. Kładzie nacisk na indywidualne podejście do każdego ucznia, pobudzając jego twórcze myślenie i aktywność. Dzięki temu nasi uczniowie osiągają sukcesy edukacyjne na miarę swoich możliwości. Uczeń wymagający wsparcia zawsze je otrzymuje. Uczeń zdolny może rozwijać swoje talenty. Szkoła gwarantuje opiekę pedagogiczną, psychologiczną, logopedyczną i reedukacyjną.

Chcąc dobrze wykonywać wszystkie swoje zadania, dużą wagę przywiązujemy do kontaktów
          z rodzicami. Mają oni możliwość korzystania z systematycznie prowadzonego dziennika elektronicznego oraz dostęp do aktualnych informacji na stronie internetowej szkoły. Rodzice w naszej szkole pełnią funkcję wspierającą oraz doradczą w poczuciu troski o dobro ucznia.

Dbając o wszechstronny rozwój dzieci, duży nacisk kładziemy na kulturę fizyczną oraz zajęcia pozalekcyjne.  Dla najmłodszych proponujemy opiekę świetlicową, z propozycją zajęć literackich, ceramicznych, teatralnych, grafiki komputerowej, językowych, sportowych, korektywy, koła szachowego i innych. Starsi będą mogli korzystać z szerokiej oferty zajęć dodatkowych, np. warsztaty literacko – dramowe, SKS , wolontariat, zajęcia medialne, programowanie wizualne.

Nie zapominamy jednak o działaniach wychowawczych, tak ważnych w okresie dorastania młodego człowieka. W codziennej pracy przyświecają nam słowa Patrona szkoły zawarte w Społecznej Krucjacie Miłości.

Mam nadzieję, że udało mi się przekonać Państwa do związania przyszłości Waszego dziecka z naszą szkołą. Zapewniam, że wybór Szkoły Podstawowej przy ul. Warszawskiej 63 to dobry wybór. Zachęcam do czytania informacji w zakładce Nowa Szkoła Podstawowa.

Dyrektor Szkoły

Warszawa, 12.01.2017r.                                                                                           Elżbieta Nowicka

Folder_szkoly_2017.pdf

projekt_placu_zabaw_sp383.pdf