• LUBIMY CZYTAĆ!!!

Drodzy Uczniowie!

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W CYKLICZNYM KONKURSIE ZNAJOMOŚCI LEKTUR:

Październik “Opowieści z Narnii” (30.10.2023 r.)

Listopad “Hobbit” (27.11.2023 r.)

Grudzień “Opowieść Wigilijna" (18.12.2023 r.)

Styczeń “Asiunia" (29.01.2024 r.)

Luty ”Szkoła Latania” (26.02.2024 r.)

• Nabór do UKS-u

UWAGA Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież na treningi do UKS UCS3.

Prowadzimy nabory do sekcji :

* piłka siatkowa

* unihokej

* piłka nożna

Harmonogram zajęć już wkrótce

Więcej informacji:

• pod numerem: 606 694 577
            • e-mail: uks.ucs3@wp.pl

Startujemy z treningami od 18 września

• STYPENDIA

Szanowni Rodzice,

stypendium szkolne, to świadczenie przydzielane uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, na pokrycie wydatków związanych z edukacją. Należą do nich: zajęcia dydaktyczne, językowe, artystyczne, sprzęt komputerowy, wyposażenie ucznia, podręczniki, odzież sportowa, Internet i wiele innych. Maksymalna wysokość dochodów, osób ubiegających się o świadczenie, wynosi obecnie 600 złotych miesięcznie na osobę w rodzinie. Szczegółowe informacje dotyczące stypendium i zasiłku szkolnego można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Plac Czerwca 1976 Roku nr 1. Tam także należy składać wnioski.

• WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

Proszę o przyniesienie na początku roku szkolnego 2023/2024:

ZESZYTY:

- 3 zeszyty w 3 linie (z czerwoną linią pomocniczą) ( j. polski, dyktanda, lektury), format A4

- 2 zeszyty w kratkę (z czerwoną linią pomocniczą) ( matematyka, przyroda), format A4

- zeszyt do nut (duża pięciolinia), format A4

• Klasy 5b i 6op na wycieczce - 19 maja 2023

19 maja 2023 roku klasy 5b i 6op pojechały na jednodniową wycieczkę w okolice Piotrkowa Trybunalskiego. Odwiedziliśmy dwa miejsca: Leśną Osadę Edukacyjną - Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Kole oraz stadninę koni w Bogusławicach.

Leśna osada to miejsce, w którym każde zwierze w potrzebie otrzyma niezbędną pomoc. Są tu leczone różne gatunki zwierząt m.in.: jelenie, sarny, dziki, myszołowy, kruki, bociany białe i czarne. Na stałe trzymane są w ośrodku żywe zwierzęta zarówno te domowe jak i te dzikie, których stan nie pozwala na wypuszczenie na wolność. Uczniowie poznawali tu tajniki przyrody, sekrety zwierząt oraz specyfikę pracy leśnika. Dodatkową atrakcją było spotkanie z sygnalistą myśliwskim i wysłuchanie w jego wykonaniu koncertu na rogu i trąbce. Spotkanie skończyło się przy ognisku i pysznych pieczonych kiełbaskach.

• PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA 2023

6 czerwca odbył się doroczny piknik z okazji Dnia Dziecka przygotowany przez Samorząd Uczniowski i nauczycieli wychowania fizycznego. Liczne atrakcje, jak stoiska z potrawami z różnych krajów, rozgrywki w piłkę nożną czy pokazy judo wzbudziły radość zgromadzonych. Wszyscy byli zadowoleni. Na uwagę zasługuje fakt, że całe wydarzenie zostało uwiecznione przez uczniów biorących udział w warsztatach fotograficznych "Laboratoria przyszłości" prowadzonych przez pana Tomasza Barlaka. Efekt tej ciężkiej, ale jakże ciekawej pracy mogą Państwo obejrzeć w niniejszym poście.

• Klasa 6a i 6b nad morzem... :)

Na przełomie maja i czerwca klasy 6a i 6b były na wycieczce (pięciodniowej:D) i eksplorowały Słowiński Park Narodowy. Zwiedziliśmy Gdańsk i Łebę, weszliśmy na latarnię morską w Czołpinie, Górę Łącką oraz na ruchome wydmy... Dzień Dziecka spędziliśmy w Klukach, skansenie wsi słowińskiej, gdzie uczestniczyliśmy w wielu konkursach i atrakcjach. W ostatnim dniu zapoznaliśmy się z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, dawnym domem, dworkiem Józefa Wybickiego. Pogoda i humory dopisywały, wszystkim polecamy odwiedzenie tej pięknej krainy.

• Wycieczka do Sejmu RP klasy 7a

8 maja br. klasa 7a udała się na wycieczkę do Sejmu PR oraz Łazienek Królewskich. Celem wyprawy było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Po otrzymaniu przepustek i przejściu przez sejmowe bramki zostaliśmy powitani przez panią przewodnik. Na początku obejrzeliśmy makietę budynków sejmowych oraz zapoznaliśmy się z historią polskiego parlamentu. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad. Pani przewodnik z zadowoleniem stwierdziła, ze nasi uczniowie są dobrze zorientowani w kwestiach struktury i funkcji parlamentu. Podczas dalszego zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć fotel wicemarszałka, poznać miejsce przebywania dziennikarzy oraz zrobić zdjęcie przy wejściu do Senatu. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie miło spedziliśmy pozostałą część wycieczki.

• Klasa 7a w Teatrze Capitol

Klasa 7a miała przyjemność obejrzeć piękny, szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical "Friends" w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie, nie jest już modne. To była dla nas ważna lekcja.

• Dzień Dziecka klasy 7a

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu dla każdego z nas. Tradycją naszej szkoły jest coroczna organizacja Pikniku Szkolnego na początku czerwca. W tym roku również spodziewajcie się relacji z tego pełnego atrakcji dnia organizowanedo przez Samorząd Uczniowski oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Tymczasem klasie 7a udało się jeszcze dodatkowo urozmaićić klasowy Dzień Dziecka. Obiekt rekreacyjno - sportowy Hasanka oraz wyborne lody spowodowały, że mocno poczuliśmy zapach wakacji...

Poniedziałek 29.04.2024