• MANDORIA

Dnia 17 maja br. uczniowie z klasy 4c i 4d brali udział w wycieczce do niezwykłego Parku Rozrywki Mandoria. Podczas tego wyjazdu przenieśliśmy się do świata magii i przygód! Karuzele, zjeżdżalnie czy roller-coastery i inne niesamowite atrakcje umilały nam wspólnie spędzany czas. Piękne aranżacje z XVI wieku zapadły nam w pamięci. Wrażeń było co niemiara, aż szkoda było wracać!

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

W naszej szkole, jak każe tradycja, odbył się już drugi Dzień Bez Plecaka. Zorganizowaliśmy go 11 maja. Tak jak w poprzednim roku, uczniowie stanęli na wysokości zadania. Było mnóstwo ciekawych pomysłów. Szczególną uwagę zwracała ogromna opona, ale podobała się też maszyna do szycia, szuflada ze zmywarki, tipi - domek dla psa, łóżeczko dla lalek. Były sanki, pokrowce na gitary, lodówka turystyczna, dużo poduszek, szafki, kanister i wiele innych. Zresztą - zapraszamy do galerii!

• Kampania Rowerowy Maj 2023

Już w maju nasza szkoła będzie uczestniczyła w kampanii ROWEROWY MAJ.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dziennicz

• Warsztaty bębniarskie

W dniach 23-24.03 odbyły się w naszej szkole warsztaty bębniarskie dla klas 4-8.

Wybraliśmy się w muzyczną podróż przy pomocy afrykańskich instrumentów djembe oraz ich bliskich kuzynów z grupy instrumentów perkusyjnych (m.in. werbel, cajon, ksylofon, marakasy, tamburyn).
            Uczestnicy warsztatów nauczyli się w praktyce podstaw gry na djembe oraz przenieśli się w muzyczną podróż śpiewając afrykańskie piosenki, grając i bawiąc się rytmem.

• KLASY CZWARTE Z WIZYTĄ U KOPERNIKA

30 marca klasy: 4a, 4b i 4d pojechały wraz z biurem "Kocham Podróże" na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Nie sposób opisać wszystkich atrakcji. Najpierw było zwiedzanie wystaw - korzystanie z eksponatów z mówiącym gospodarzem - Mikołajem Kopernikiem na czele. Okazało się, że najwięcej może mówić o liczbie Pi, choć na różne inne tematy też rozmawiał. Niezwykłe doświadczenie, prawda? Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się łoże z gwoździ, eksperymentowanie z latającym materiałem, eksperymentalne zdjęcia, Teatr Wysokich Napięć, Teatr Robotyczny i wiele, wiele innych. A na koniec obejrzeliśmy niezwykłe pokazy w Planetarium i wysłuchaliśmy niezwykle ciekawych opowieści, gdzie dowiedzieliśmy się między innymi, że każdy jest kosmitą. Ale o tym już chyba wiedzieliśmy wcześniej... I bardzo się z tego cieszymy! Co widać na zdjęciach :)

• DZIEŃ BOHATERA LITERACKIEGO

W nawiązaniu do Dnia Teatru obchodzonego 27 marca w naszej szkole urządzilismy Dzień Bohatera Literackiego. Było to nie lada wyzwanie i nie wszyscy mu sprostali. Ale i tak na korytarzach i w klasach można było spotkać barwne postacie. Przeważali bohaterowie "Hobbita" oraz sagi o Harrym Potterze. Nasz fotograf natknął się także na Mikołajka w wielkiej przyjaźni z Krzyżakiem oraz na niezwykle profesjonalną parę: Sherlock Holmes i doktor Watson. Zresztą spójrzcie na zdjęcia...

• KONKURS NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

Drodzy Uczniowie i Rodzice, zachęcamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie plastyczno-technicznym na ozdobę wielkanocną.

1. Warunki uczestnictwa:

- Do konkursu zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów klas 0-3 oraz klas 4-8;

• 21 MARCA - PRZYJŚCIE WIOSNY

21 marca oznacza, że przyszła Pani Wiosna! Do naszej szkoły przybyła z orszakiem, odwiedzała klasy i wyganiała złą Panią Zimę. Po wykonaniu tego trudnego zadania częstowała wszystkich cukierkami. Radości było wiele. Przeważał oczywiście kolor zielony, co widać na zdjęciach. Sale lekcyjne, wiosennie ustrojone, przygotowane były na przyjęcie oczekiwanego długo Gościa. Życzymy wszystkim coraz więcej słońca i zieleni!

Niedziela 28.04.2024