• Klasy 5b i 6op na wycieczce - 19 maja 2023

          • 19 maja 2023 roku klasy 5b i 6op pojechały na jednodniową wycieczkę w okolice Piotrkowa Trybunalskiego. Odwiedziliśmy dwa miejsca: Leśną Osadę Edukacyjną - Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Kole oraz stadninę koni w Bogusławicach.

            Leśna osada to miejsce, w którym każde zwierze w potrzebie otrzyma niezbędną pomoc. Są tu leczone różne gatunki zwierząt m.in.: jelenie, sarny, dziki, myszołowy, kruki, bociany białe i czarne. Na stałe trzymane są w ośrodku żywe zwierzęta zarówno te domowe jak i te dzikie, których stan nie pozwala na wypuszczenie na wolność. Uczniowie poznawali tu tajniki przyrody, sekrety zwierząt oraz specyfikę pracy leśnika. Dodatkową atrakcją było spotkanie z sygnalistą myśliwskim i wysłuchanie w jego wykonaniu koncertu na rogu i trąbce. Spotkanie skończyło się przy ognisku i pysznych pieczonych kiełbaskach.

            Kolejnym punktem wycieczki była stadnina koni, w której główną atrakcją były przejażdżki konne w siodle oraz bryczką, zwiedzanie stajni i hipodromu. Dużo radości sprawiło uczniom wspólne spędzanie czasu oraz zabawy na placu zabaw.

            Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Skrzek, tacie Mateusza z klasy 5b za zorganizowanie fantastycznej wycieczki.

            Opracowały:

            Anna Zajc, Aleksandra Adamus

          • PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA 2023

          • 6 czerwca odbył się doroczny piknik z okazji Dnia Dziecka przygotowany przez Samorząd Uczniowski i nauczycieli wychowania fizycznego.  Liczne atrakcje, jak stoiska z potrawami z różnych krajów, rozgrywki w piłkę nożną czy pokazy judo wzbudziły radość zgromadzonych. Wszyscy byli zadowoleni. Na uwagę zasługuje fakt, że całe wydarzenie zostało uwiecznione przez uczniów biorących udział w warsztatach fotograficznych "Laboratoria przyszłości" prowadzonych przez pana Tomasza Barlaka. Efekt tej ciężkiej, ale jakże ciekawej pracy mogą Państwo obejrzeć w niniejszym poście.

            SU

          • Warsztaty rękodzielnicze "Owocowe breloczki" w klasie 0a

          • W poniedziałek 12 czerwca 2023 r. w klasie 0a odbyły się warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez firmę "Robótkowo". Po zapoznaniu się ze sposobem wykonania pracy, każdy z Wychowanków wykonał breloczek z kolorowych szklanych koralików oraz elementów w kształcie różnych owoców. 

             

            Opracowała:

            Joanna Rzyczkowska - Bieniek i Marta Liberadzka

        • XVII Warszawski Konkurs Matematyczno – Informatyczny „Multimedialna Matematyka”
          • XVII Warszawski Konkurs Matematyczno – Informatyczny „Multimedialna Matematyka”

          • Z przyjemnością informujemy o sukcesie ucznia naszej szkoły w XVII Warszawskim Konkursie Matematyczno – Informatycznym „Multimedialna Matematyka”, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz  Mazowieckiego  Kuratora Oświaty.

            konkursie tym  II miejsce  w kategorii klas VIII zajął uczeń klasy 8b 

            Szymon Wandas

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

            Informację przygotowała Ewa Czapla-Janiak

            nauczyciel informatyki, szkolny koordynator konkursu

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

          •                                            

            W dniu 23.06.2023r. zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego.  

            Spotykamy się na sali gimnastycznej według następującego harmonogramu :

            klasy 1-3 godz. 9.00

            klasy 4-7 godz.11.00

            klasy 8    godz. 13.00

             

             

          • Klasa 6a i 6b nad morzem... :)

          • Na przełomie maja i czerwca klasy 6a i 6b były na wycieczce (pięciodniowej:D) i eksplorowały Słowiński Park Narodowy. Zwiedziliśmy Gdańsk i Łebę, weszliśmy na latarnię morską w Czołpinie, Górę Łącką oraz na ruchome wydmy... Dzień Dziecka spędziliśmy w Klukach, skansenie wsi słowińskiej, gdzie uczestniczyliśmy w wielu konkursach i atrakcjach. W ostatnim dniu zapoznaliśmy się z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, dawnym domem, dworkiem Józefa Wybickiego. Pogoda i humory dopisywały, wszystkim polecamy odwiedzenie tej pięknej krainy.

             

            Oprac. Beata PP 

          • Wycieczka do Sejmu RP klasy 7a

          • 8 maja br. klasa 7a udała się na wycieczkę do Sejmu PR oraz Łazienek Królewskich. Celem wyprawy było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Po otrzymaniu przepustek i przejściu przez sejmowe bramki zostaliśmy  powitani przez panią przewodnik. Na  początku obejrzeliśmy makietę budynków sejmowych oraz zapoznaliśmy się z historią polskiego parlamentu. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad. Pani przewodnik z zadowoleniem stwierdziła, ze nasi uczniowie są dobrze zorientowani w kwestiach struktury i funkcji parlamentu. Podczas dalszego zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć fotel wicemarszałka, poznać miejsce przebywania dziennikarzy oraz zrobić zdjęcie przy wejściu do Senatu. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie miło spedziliśmy pozostałą część wycieczki.

             

            Opracowała: Wioleta Myszak

          • Klasa 7a w Teatrze Capitol

          • Klasa 7a miała przyjemność obejrzeć piękny, szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical "Friends" w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie, nie jest już modne. To była dla nas ważna lekcja.

            Polecamy z całego 💖

             

            Opracawała: Wioleta Myszak

          • Dzień Dziecka klasy 7a

          • Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu dla każdego z nas. Tradycją naszej szkoły jest coroczna organizacja Pikniku Szkolnego na początku czerwca. W tym roku również spodziewajcie się relacji z tego pełnego atrakcji dnia organizowanedo przez Samorząd Uczniowski oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Tymczasem klasie 7a udało się jeszcze dodatkowo urozmaićić klasowy Dzień Dziecka. Obiekt rekreacyjno - sportowy Hasanka oraz wyborne lody spowodowały, że mocno poczuliśmy zapach wakacji...

             

            Opracowała: Wioleta Myszak

          • 4a i 4b zdobywają Bałtyk

          • W dnaich 17-19 maja klasy 4a i 4b pojechały na wycieczkę nad Morze Bałtyckie. Trasa prowadziła przez Toruń do Sztutowa, gdzie mieszkaliśmy, następnie zwiedzaliśmy Gdynię, a w drodze powrotnej - Gdańsk. Przygoda zaczęła się w Toruniu, gdzie poznawaliśmy piękno miasta i jego historię poprzez uczestnictwo w grze miejskiej. Emocji było co niemiara! Zwycięska grupa została nagrodzona oczywiście toruńskimi piernikami, którymi zresztą podzieliła się z pozostałymi. Na miejscu, w Sztutowie mieszkalismy w sympatycznej willi,a nad morze jeździliśmy meleksem z przesympatycznym kierowcą. Pierwszego wieczora przywitalismy się z morzem i nie ukrywamy, że trochę zmarzliśmy. Ale ogólnie pogoda była przepiękna i następnego dnia w promieniach słońca mogliśmy cieszyć się urokami Gdyni. Zwiedzalismy Akwarium, gdzie, poza bogatą fauną i florą morską, główną atrakcją były aksolotle. Przy nabrzeżu czekały na nas wszystkie statki - Dar Młodzieży, Dragon i Dar Pomorza, który zwiedzaliśmy. Oczywiście zainteresowały nas elementy i wyposażenie statku, ale największym powodzeniem cieszyła się kotka Fela - rezydentka Daru Pomorza i ,można powiedzieć, celebrytka. Jeje zdjęcie można obejrzeć w galerii. Popołudnie po powrocie z Gdyni spędziliśmy nad morzem, rywalizując w konkursie na rzeźbę z piasku.  Wszystkie były piękne, a uczestnicy - mokrzy. Doszło bowiem do coraz bliższego zapoznawania sie z morzem. A wieczorem czekała nas jeszcze dyskoteka. Następny dzień  - ostatni poświęcony był na zwiedzanie Gdańska. Zobaczyliśmy historyczne elementy nabrzeża, przepiekną fontannę czterech kwartałów z lwami, zwiedziliśmy też bazylikę mariacką. Nasz spacer zakończył się przy fontannie Neptuna. Po tylu przeżyciach humory w drodze powrotnej dopisywały. Zapraszamy do galerii!

            wychowawczynie: Agnieszka Jaros i Agnieszka Szymaniak

          • DOTYCZY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO

          • UWAGA!

            Z POWODU CHOROBY KOORDYNATORA ULEGA ZMIANIE TERMIN ODBIERANIA DYPLOMÓW I NAGRÓD. BĘDZIE JE MOŻNA ODBIERAĆ OD 2 CZERWCA (PIĄTEK) W SEKRETARIACIE SZKOŁY CODZIENNIE W GODZINACH 8. 30 - 15.30.

            ZA UTRUDNIENIA SERDECZNIE PRZEPRASZAMY.

          • Wyniki konkursu fotograficznego "Wiosenny Ursus "

          • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

            miło nam ogłosić wyniki konkursu fotograficznego "Wiosenny Ursus".

            Oto zwycięzcy:


            I miejsce:

            - Tsimafei Matylevich 0B,

            - Jan Mateusiak 1B


            II miejsce:

            - Iga Skiba 1A,

            - Jan Siejko 2B


            III miejsce:

            - Anna Sivchenko 1A,

            - Wojciech Okołów 3B


            Wyróżnienia:-

             Mateusz Makos 0B,

            - Nel Palpuchowska 1A,

            - Kacper Chyliński 1C,

            - Helena Młynkiewicz 3A,

            - Wiktor Kras 3B.

             

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. 

            Wszystkie prace można zobaczyć na parterze. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w połowie czerwca. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców.

             

             Joanna Rzyczkowska-Bieniek i Marta Liberadzka

          • Wyniki konkursu-„Sport dla całej rodziny” na majówkę

          • Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki, jak się okazało nie łatwego do zrealizowania konkursu  "Sport dla całej rodziny na majówkę".

            Komisja konkursowa przyznała:

            I miejsce:

            Mateuszowi Makos z klasy 0B

            Annie Maj z klasy 6A

            Alanowi Myszak z klasy 5B

            II i III miejsca nie przyznano.

            Gratuluję zwycięzcom i tym z Państwa, którzy włączyli się wraz ze swoimi dziećmi do aktywnego w nim udziału. Cieszę się, że znaleźli Państwo przede wszystkim dla nich czas!

            Zapraszam po odbiór nagród do pokoju nauczycieli wychowania fizycznego.

            Organizator konkursu:

            Magdalena Gerlach – Boratyńska, nauczyciel wf w SP 383

          • MANDORIA

          • Dnia 17 maja br. uczniowie z klasy 4c i 4d brali udział w wycieczce do niezwykłego Parku Rozrywki Mandoria. Podczas tego wyjazdu przenieśliśmy się do świata magii i przygód! Karuzele, zjeżdżalnie czy roller-coastery i inne niesamowite atrakcje umilały nam wspólnie spędzany czas. Piękne aranżacje z XVI wieku zapadły nam w pamięci. Wrażeń było co niemiara, aż szkoda było wracać!

            Wychowawcy klas: Agata Dybcio, Mariusz Dłużniewski

          • DZIEŃ BEZ PLECAKA

          • W naszej szkole, jak każe tradycja, odbył się już drugi Dzień Bez Plecaka. Zorganizowaliśmy go 11 maja. Tak jak w poprzednim roku, uczniowie stanęli na wysokości zadania. Było mnóstwo ciekawych pomysłów. Szczególną uwagę zwracała ogromna opona, ale podobała się też maszyna do szycia, szuflada ze zmywarki, tipi - domek dla psa, łóżeczko dla lalek. Były sanki, pokrowce na gitary, lodówka turystyczna, dużo poduszek, szafki, kanister i wiele innych. Zresztą - zapraszamy do galerii!

            SU i Agnieszka Jaros

          • WYNIKI KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO "NIECH NIKT NIE BĘDZIE SAM"

          • KATEGORIA: LITERATURA

            Klasy 4-6

            POEZJA

            I miejsce: Dominika Karda, SP nr 383

            II miejsce: Seweryn Maździarz, Niepubliczna SP Sapere Aude w Rajszewie

            III miejsce:  Alan Myszak ,SP nr 383

            PROZA

            I miejsce: Jeremi Paszta, SP nr 340 w Warszawie

                              Milena Parafiniuk, SP nr 383

            II miejsce: Mateusz Skrzek ,SP nr 383

                               Krzysztof Zawada, ZSP w Ruścu

            III miejsce: Michał Kowalczuk, Społeczna SP nr 11 STO

            Wyróżnienie: Weronika Wojcieszek, SP nr 383

            Klasy 7-8

            POEZJA

            I miejsce: Gabriela Rudkowska, SP nr 382 w Warszawie

            II miejsce: Weronika Walczyk, SP nr 225

                              Matylda Kalisz, ZSP w Nowej Wsi

                              Beata Boratyńska,  SP nr 301 w Warszawie

            III miejsce: Łucja San Sebastian, SP nr 313 w Warszawie

                               Nina Wallin, SP nr 383

            Wyróżnienia: Joanna Piramidowicz, SP nr 341

                                  Paulina Czajkowska, Niepubliczna SP nr 81

                                  Alicja Szafraniec , SP nr 203

                                  Agata Mering , SP Sióstr Felicjanek nr 28

            PROZA

            I miejsca nie przyznano

            II miejsce: Oliwia Pelc,  SP nr 341

                               Ida Wargskog,  SSP nr 26 STO

                               Kamila Pantoł , SP nr 300

            III miejsce: Anna Świecka , SP im. Wincentego Pallotiego w Ożarowie Mazowieckim

                               Martyna Burchard,  SP nr 30 w Warszawie

                               Mateusz Mrówka , SP nr 301 w Warszawie

            Wyróżnienia: Julia Skurowska - Czubek

                                    Katarzyna Abdel Malek,  Katolicka SP im. Heleny Kmieć Fundacji Na Rzecz Rodziny

             

            KATEGORIA: PLASTYKA

            W kategorii wiekowej: klasy 4-6 nie przyznano miejsc.

            W kategorii wiekowej: klasy7-8 przyznano:

            I miejsce ex aequo: Kalina Woźniak, SP nr 96 im. Ireny Kosmowskiej w Warszawie

                                              Mika Wichmann, Niepubliczna SP Sapere Aude w Rajszewie

            II miejsce ex aequo: Zofia Drzyżdżyk, SP im. Wincentego Pallotiego w Ożarowie Mazowieckim

                                               Nela Wiśniewska, Społeczna SP nr 11STO w Warszawie

            III miejsce ex aequo: Aleksandra Malec, SP nr 313 im. Polskich Odkrywców w Warszawie

                                               Grzegorz Krakus, Katolicka SP im. Heleny Kmieć FNRR

            Wyróżnienia: Hanna Kosińska, SP nr 81 Fundacja "Rodzice Dzieciom" w Warszawie

                                   Lidia Kostrubała, SP im. Marii Skłodowskiej - Curie w Nadarzynie

                                   Katarzyna Kuracka, SP im. Wincentego Pallotiego w Ożarowie Mazowieckim

                                   Nel Osmoła, SP nr 86 Stowarzyszenia Kultury i Edukacji w Warszawie

                                   Jeremi Patucha, SP nr 158 im. Jana Kilińskiego w Warszawie

                                   Antonina Rdzankowska,  SP nr 81 "Rodzice Dzieciom" w Warszawie

                                   Gabriela Rudkowska, SP nr 382 im. Warszawskich Dzieci w Warszawie

                                   Aleksandra Węcławiak,  SP nr 254 im. F. Żymirskiego w Warszawie

                                   Maciej Zalewski,  SP nr 352 im. J. H. Wagnera w Warszawie

                                   Jakub Żach, SP nr 383 W Warszawie

             

            WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY.

            UWAGA!!!

            Bardzo prosimy o sprawdzenie zgodności nazwisk i nazw szkół. Dyplomy wraz z nagrodami będzie można odbierać od 29 maja w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 383 im. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy ul. Warszawskiej 63 w Warszawie.

             

             

          • TEST COOPERA - DLA WSZYSTKICH

          • Test Coopera - sprawdź się: 

            WARSZAWA-URSUS

             Niedziela, 14 maja

             10:00 - 16:00

             Stadion OSiR Ursus - ul. Sosnkowskiego 3

            Szczegóły biegu/rejestracja pod adresem: www:testcoopera.pl

            Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału

             

                                                                                       koordynatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego                                                                                       

          • Mój potencjał - Moja przyszłość

          • Nasza szkoła bierze udział w projekcie unijnym „Mój potencjał, moja przyszłość”, który jest skierowany do uczniów i rodziców z klas siódmych i ósmych. Celem projektu jest:

            1. Doradztwo indywidualne w zakresie doboru szkoły i zawodu.
            2. Udzielanie porad edukacyjnych i zawodowych uczniom i rodzicom
            3. Przygotowanie uczniów do świadomego planowania kariery i przyjęcia roli zawodowej.
            4. Zapoznanie uczniów z systemem szkolnictwa w Polsce
            5. Wsparcie rodziców w roli doradców zawodowych własnych dzieci.

            W realizacji projektu przewidziano różnorodne działania: warsztaty prowadzone przez przedsiębiorców, wycieczki zawodoznawcze, udział w spotkaniach z udziałem przedstawicieli szkół zawodowych.  Uczniowie uczestniczący w programie będą mieli możliwość skorzystania z indywidualnych diagnoz predyspozycji zawodowych, rozmów doradczych oraz pomocy w wyborze szkół ponadpodstawowych - w ramach działania Punktu Informacji Kariery.

            Zachęcam do udziału w projekcie. 

             

            Osoby zainteresowane proszę o kontakt osobisty - gabinet pedagoga/doradcy zawodowego i PIK lub przez Librus

                                                                                                                                                           koordynator projektu -  AnnaLekowska-Karczewska

             

            Formularz rekrutacyjny ucznia [172KB]

            Oświadczenie uczestnika projektu [152KB]

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 383 im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie
      • 22 6670932 Dyrektor Szkoły: p. Elżbieta Nowicka Zastępca dyrektora: p. Aleksandra Adamus Zastępca dyrektora: p. Anna Zajc Kierownik gospodarczy: p. Agnieszka Soczewka
      • Szkoła Podstawowa nr 383 w Warszawie, ul. Warszawska 63, 02-495 Warszawa Poland
    • Logowanie