• Klasy 5b i 6op na wycieczce - 19 maja 2023

• 19 maja 2023 roku klasy 5b i 6op pojechały na jednodniową wycieczkę w okolice Piotrkowa Trybunalskiego. Odwiedziliśmy dwa miejsca: Leśną Osadę Edukacyjną - Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Kole oraz stadninę koni w Bogusławicach.

Leśna osada to miejsce, w którym każde zwierze w potrzebie otrzyma niezbędną pomoc. Są tu leczone różne gatunki zwierząt m.in.: jelenie, sarny, dziki, myszołowy, kruki, bociany białe i czarne. Na stałe trzymane są w ośrodku żywe zwierzęta zarówno te domowe jak i te dzikie, których stan nie pozwala na wypuszczenie na wolność. Uczniowie poznawali tu tajniki przyrody, sekrety zwierząt oraz specyfikę pracy leśnika. Dodatkową atrakcją było spotkanie z sygnalistą myśliwskim i wysłuchanie w jego wykonaniu koncertu na rogu i trąbce. Spotkanie skończyło się przy ognisku i pysznych pieczonych kiełbaskach.

Kolejnym punktem wycieczki była stadnina koni, w której główną atrakcją były przejażdżki konne w siodle oraz bryczką, zwiedzanie stajni i hipodromu. Dużo radości sprawiło uczniom wspólne spędzanie czasu oraz zabawy na placu zabaw.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Skrzek, tacie Mateusza z klasy 5b za zorganizowanie fantastycznej wycieczki.

Opracowały:

Anna Zajc, Aleksandra Adamus

• PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA 2023

• 6 czerwca odbył się doroczny piknik z okazji Dnia Dziecka przygotowany przez Samorząd Uczniowski i nauczycieli wychowania fizycznego.  Liczne atrakcje, jak stoiska z potrawami z różnych krajów, rozgrywki w piłkę nożną czy pokazy judo wzbudziły radość zgromadzonych. Wszyscy byli zadowoleni. Na uwagę zasługuje fakt, że całe wydarzenie zostało uwiecznione przez uczniów biorących udział w warsztatach fotograficznych "Laboratoria przyszłości" prowadzonych przez pana Tomasza Barlaka. Efekt tej ciężkiej, ale jakże ciekawej pracy mogą Państwo obejrzeć w niniejszym poście.

• Warsztaty rękodzielnicze "Owocowe breloczki" w klasie 0a

• W poniedziałek 12 czerwca 2023 r. w klasie 0a odbyły się warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez firmę "Robótkowo". Po zapoznaniu się ze sposobem wykonania pracy, każdy z Wychowanków wykonał breloczek z kolorowych szklanych koralików oraz elementów w kształcie różnych owoców.

Opracowała:

Joanna Rzyczkowska - Bieniek i Marta Liberadzka

• XVII Warszawski Konkurs Matematyczno – Informatyczny „Multimedialna Matematyka”

• Z przyjemnością informujemy o sukcesie ucznia naszej szkoły w XVII Warszawskim Konkursie Matematyczno – Informatycznym „Multimedialna Matematyka”, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz  Mazowieckiego  Kuratora Oświaty.

konkursie tym  II miejsce  w kategorii klas VIII zajął uczeń klasy 8b

Szymon Wandas

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informację przygotowała Ewa Czapla-Janiak

nauczyciel informatyki, szkolny koordynator konkursu

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W dniu 23.06.2023r. zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Spotykamy się na sali gimnastycznej według następującego harmonogramu :

klasy 1-3 godz. 9.00

klasy 4-7 godz.11.00

klasy 8    godz. 13.00

• Klasa 6a i 6b nad morzem... :)

• Na przełomie maja i czerwca klasy 6a i 6b były na wycieczce (pięciodniowej:D) i eksplorowały Słowiński Park Narodowy. Zwiedziliśmy Gdańsk i Łebę, weszliśmy na latarnię morską w Czołpinie, Górę Łącką oraz na ruchome wydmy... Dzień Dziecka spędziliśmy w Klukach, skansenie wsi słowińskiej, gdzie uczestniczyliśmy w wielu konkursach i atrakcjach. W ostatnim dniu zapoznaliśmy się z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, dawnym domem, dworkiem Józefa Wybickiego. Pogoda i humory dopisywały, wszystkim polecamy odwiedzenie tej pięknej krainy.

Oprac. Beata PP

• Wycieczka do Sejmu RP klasy 7a

• 8 maja br. klasa 7a udała się na wycieczkę do Sejmu PR oraz Łazienek Królewskich. Celem wyprawy było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Po otrzymaniu przepustek i przejściu przez sejmowe bramki zostaliśmy  powitani przez panią przewodnik. Na  początku obejrzeliśmy makietę budynków sejmowych oraz zapoznaliśmy się z historią polskiego parlamentu. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad. Pani przewodnik z zadowoleniem stwierdziła, ze nasi uczniowie są dobrze zorientowani w kwestiach struktury i funkcji parlamentu. Podczas dalszego zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć fotel wicemarszałka, poznać miejsce przebywania dziennikarzy oraz zrobić zdjęcie przy wejściu do Senatu. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie miło spedziliśmy pozostałą część wycieczki.

Opracowała: Wioleta Myszak

• Klasa 7a w Teatrze Capitol

• Klasa 7a miała przyjemność obejrzeć piękny, szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical "Friends" w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie, nie jest już modne. To była dla nas ważna lekcja.

Polecamy z całego 💖

Opracawała: Wioleta Myszak

• Dzień Dziecka klasy 7a

• Dzień Dziecka to wyjątkowe święto w kalendarzu dla każdego z nas. Tradycją naszej szkoły jest coroczna organizacja Pikniku Szkolnego na początku czerwca. W tym roku również spodziewajcie się relacji z tego pełnego atrakcji dnia organizowanedo przez Samorząd Uczniowski oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Tymczasem klasie 7a udało się jeszcze dodatkowo urozmaićić klasowy Dzień Dziecka. Obiekt rekreacyjno - sportowy Hasanka oraz wyborne lody spowodowały, że mocno poczuliśmy zapach wakacji...