• SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2022/2023

• 22 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiło się 9 kandydatów. Na podstawie głosowania wyłoniono skład Samorządu w roku 2022/23. Oto on:

Przewodnicząca - MARTYNA BARTCZAK

Zastępcy - BARTOSZ DYMON I JAN KRAFT.

28 września wybrane zostały przedstawicielki naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy. Są to:

MARIA DOBBER, MARIA SIDOR i WERONIKA ŁUKAWSKA.

Wszystkim, którzy pełnią te funkcje, serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Opiekunowie SU:

Agnieszka Jaros, Beata Przybylska - Patucha, Paweł Hermanowski

• Lekcja wfu na Torwarze

• 26 września w Warszawie w hali COS Torwar odbyła się impreza pod hasłem „Bądź aktywny, bądź zdrowy”. Z wielką radością oglądaliśmy jak nasi uczniowie ćwiczyli pod okiem znakomitych sportowców Kasi Zillmann oraz Sofi Ennaoui. Widząc ich zaangażowanie i poświęcenie jesteśmy przekonani, że wśród tych śmiałków są przyszli mistrzowie, z których w przyszłości będziemy dumni. Trzymamy za nich kciuki!

Opracowali: Wioleta Myszak, Mariusz Dłużniewski

• Dzień Kropki w klasie 0a

• Dnia 15 września 2022 roku w klasie 0a świętowaliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności i ukrytego potencjału, które swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa,pt. „The Dot”.

Całą klasę ogarnęło kropkowe szaleństwo - dzieci tego dnia miały na sobie ubrania z motywem kropek. Uczniowie klasy 0a  świętowali Dzień Kropki na wiele sposobów. Na początku wysłuchaliśmy opowiadania o historii dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Było to początkiem do rozpoczęcia rozmowy z dziećmi o ich talentach oraz pokazania, że w każdym z nas drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w wielu grach i zabawach z motywem kropki - m.in. ćwiczyli na kropkowym torze, kodowali na macie, brali udział w zabawie matematycznej z kropkami, rozwiązywali karty pracy oraz wykonali pracę plastyczną z kropką w roli głównej. Na koniec każde dziecko miało możliwość zrobienia sobie zdjęcia z rekwizytami w kropki.

Opracowała:

Joanna Rzyczkowska-Bieniek