• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Zaplanowany przez Samorząd i wyczekiwany przez uczniów Dzień bez plecaka okaza się hitem. Kreatywność naszych uczniów nie miała końca. Zresztą zobaczycie na zdjęciach. Rywalizację klasową wygrała klasa 4b (96% uczniów z "nieplecakami"), ale zostały też przyznane nagrody dla najbardziej oryginalnych "nieplecaków". Oto "złota piątka": Zuzia z 8a - drapak dla kota, Asia z 7a - kuweta dla kota, Mikołaj z 8a - odkurzacz, Mikołaj z 8a - pojemnik z klocków lego, Piotrek z 5a - suszarka na pranie. Będziecie ich mogli również podziwiać na fotografii. Zabawa była świetna. Oby tak dalej!

• KONCERT LAUREATÓW 45 KONKURSU RECYTATORSKIEGO WARSZAWSKA SYRENKA

• W środę, 23 marca, w Ośrodku Kultury "Arsus" odbył się Koncert Laureatów 45 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

Z przyjemnością informuję, iż  w kategorii wiekowej klas 0 - III, Wiktoria Skrzypek z klasy 0 B zajęła II miejsce a w kategorii IV - VI, Jakub Żach z klasy IVC zajął I miejsce i przechodzi do kolejnego etapu konkursu.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom tego etapu.

Wioleta Warachowska

• Pomagamy, bo warto pomagać!

• Uczniowie klasy 6a podczas poniedziałkowych lekcji przygotowali kanapki, babeczki i inne smakołyki dla osób potrzebujących z Ukrainy. Wszystko, co udało się zebrać zawieźliśmy wraz z rodzicami na Dworzec Zachodni. Cała akcja trwała bardzo szybko, kanapki i inne przysmaki rozchodziły się niesamowicie szybko. Dzięki temu wiemy, że to co robimy w dalszym ciągu ma sens i przynosi mnóstwo satysfakcji... jeśli nam nie wierzysz spróbuj!  Od razu poczujesz się lepiej :)

Zapraszamy do  fotorelacji.

Opracowała: Wioleta Myszak

• DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

• Dzisiaj, czyli 21 marca, do naszej szkoły przybył orszak Pani Wiosny. Odwiedził wszystkie klasy, a Pani Wiosna rozdawała cukierki. Dla młodszych dzieci była specjalna niespodzianka. Wygoniliśmy razem złą Zimę, a następnie powitaliśmy Wiosnę. Cukierki bardzo smakowały. Dodatkowo wystąpili uczniowie klasy 4c, prezentując swoje magiczne wynalazki.

• SP 383 na lodowisku

• Dzięki uprzejmość naszej sąsiedniej szkoły oraz organizacji Urzędu Miasta w Ursusie uczniowie naszej szkoły mogli korzystać ze świetnie przygotowanego lodowiska przy SP 11 w Warszawie.

Szkoda tylko,  że tych mroźnych dni było tak mało, w tym roku bo  z ogromną przyjemnością pojeździlibyśmy dłużej na łyżwach.

Zapraszamy do fotorelacji z naszych lekcji wfu.

Opracowała Wioleta Myszak

• Kolejowe ABC

• Dzieci z klasy 2b i 3b  wzieły udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego "Kolejowe ABC", która była realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego. Dzieci dowiedziały się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc w momencie zauważenia niebezpiecznej sytuacji w pociągu, na dworcu lub na peronie. Podczas wspólnego rozwiązywania zadań interaktywnych poznały możliwości zakupu biletu, zasady bezpiecznego poruszania się na obszarach kolejowych, a także jak ważną rolę przed przejazdem kolejowym pełnią rogatki. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z odpowiedziami na pytania sprawdzające wiedzę na temat bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Aneta Ławruszkiewicz

• POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

• Rodzice w naszej klasie chętnie wspierają nas w nauce i rozwoju, dzieląc się  swoją wiedzą i zainteresowaniami. W poniedziałek 7 marca dzieci z klasy 2b odwiedziła mama Marty Woźniak. Pani Kasia opowiedziała dzieciom gdzie należy wyrzucać poszczególne opakowania, jak je przygotować zanim zostaną wyrzucone, pokazała co się dzieje z butelkami plastikowymi, kiedy trafią do właściwego obiegu śmieci. Dzieci wykonały ćwiczenie upcyklingowe -  torbę na zakupy ze zwykłego T-shrita.

Najwięcej radości sprawiły dzieciakom prezenty przyniesione przez naszego gościa.

Bardzo dziękujemy za sympatyczne spotkanie.

• "Karnawał w Rio"

• W sobotę 26 lutego 2022r. Wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w XXIV Integracyjnym Balu Karnawałowym dla osób z niepełnosprawnością.

Szkolny Wolontariat

• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

• Nasza szkoła przyłącza się do akcji"Sąsiedzi sąsiadom. Razem dla Ukrainy" organizowanej przez parafię Matki Bożej Fatimskiej. Polega ona na zbiórce potrzebnych produktów. Oto lista:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: woda butelkowana, konserwy, olej,cukier, makaron, kasza,mąka, ryż,herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa i owoce w puszkach;

ŻYWNOŚĆ DLA DZIECI: mleko modyfikowane, kaszki, dania w słoiczkach, herbatki;

ARTYKUŁY HIGIENICZNE: żele pod prysznic, szampony, mydła,szczoteczki do zębów, pasty, kremy ochronne, podpaski, tampony, płyny do mycia naczyń, płyny do prania;

ARTYKUŁY HIGIENICZNE DLA DZIECI: pampersy, chusteczki nawilżane, szampony i płyny do kąpieli, oliwki, zasypki;

KOCE I ŚPIWORY (NOWE);

ŚRODKI OPATRUNKOWE/ARTYKUŁY MEDYCZNE: apteczka taktyczna, nożyce ratownicze/paramedyka, opaska uciskowa spinningowa/medyczna, chusteczki hemostatyczne,plastry, bandaże elastyczne,gazy, systemy do infuzji, rękawiczki chirurgiczne, kaniula dożylna (czerwona i zielona), igły (różne rozmiary), strzykawki, ciśnieniomierz, leki: APAP 500mg, Dexak 25mg, Ketonal 100mg, Loperamid, Aspiryna, roztwór soli fizjologicznej 0,9% NaCl 250/500 ml.

Produkty można dostarczać codziennie do szkoły do czytelni. Będą one na bieżąco przekazywane do parafii, a następnie trafią do PCK, szpitali na Ukrainie oraz innych potrzebujących.

Pomóżmy!

Samorząd Uczniowski i Wolontariat