• Bal ósmoklasisty 2023/24

• Wieczorem 12 stycznia 2024 roku szkolny hol  zamienił się w salę balową. Pierwszy raz, po długiej przerwie  został zorganizowany Bal dla uczniów klasy ósmej. Inicjatorem i motorem napędowym całego przedsięwzięcia była niezawodna Rada Rodziców klasy 8a. Swym pomysłem zarazili rodziców, dyrekcję  oraz nauczycieli. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej rzeszy rodziców udało się wszystko zorganizować i dopiąć na ostatni guzik, dzięki czemu impreza była doskonała. Miejscem głównym Balu była sala numer 8 na I piętrze , część konsumpcyjna odbywała się w  sali numer 9. Na kortarzu najciekawszą atrakcją okazała się fotobudka.  Po sesjach fotograficznych był czas na poczęstunek z tortem oraz pizzą... a później tańce, hulanki, swawola! Oprawę muzyczną zapewnił Franek Bagłaj - uczeń klasy 8a. Zabawę prowadziła wychowawczyni  p. Wioleta Myszak, gdzie uczestnicy balu czuli się jak gwiazdy parkietu, bo każdy pląs, wianuszek, wąż i fala wychodziły jak z płatka. Było wesoło, radośnie, bawili się wszyscy: uczniowie, rodzice i nauczyciele. W niejednym matczynym oku zakręciła się łza wzruszenia, niejeden ojcowski tors pęczniał z dumy, a uśmiech szczęścia gościł na wszystkich twarzach! Teraz bierzemy się do pracy, bo w maju czekają egzaminy naszych ósmoklasistów, którym dopingujemy i mocno trzymamy za nich kciuki.

Powodzenia!

Opracowała: Wioleta Myszak

• ŚWIĘTO SZKOŁY 2023

• 22 grudnia, czyli tuż przed świętami Bożego Narodzenia, jak co roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godz. 8.00, a dalsza część  miała miejsce w szkole. Najpierw w sali gimnastycznej zgromadziły się klasy 4-8, a po zaprezentowanym spektaklu odbyły się jasełka dla klas 0-3. Widowisko dla klas 4-8 najpierw nawiązywało do postaci naszego Patrona, Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Następnie zaprezentowane zostało przedstawienie na motywach "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Chyba nic tak nie pasuje do nastroju świąt, jak przemiana Scrooge'a w dobrego człowieka. A przemianę tę sugestywnie ukazali aktorzy. Nie zabrakło kolęd śpiewanych przez chór szkolny, a na koniec rozweselił i zachwycił świąteczny taniec.Widowisko przygotowały klasy: 5b, 6c, 6b. Kolędy śpiewali chórzyści z kl 5a, a taniec wykonały uczennice z klas 5b i 5c.Reżyserkami przedstawienia były panie Agnieszka Jaros i Katarzyna Chojecka i one też czuwały nad całością. Chór przygotowywała pani Anna Gawarska, o piękną dekorację zadbała pani Marta Rutkowska, a tańca dziewczyn pilnowała pani Katarzyna Chojecka. Wszystkim szczerze dziękujemy za piękne wprowadzenie do najpiękniejszych świąt w roku - świąt Bożego Narodzenia.

Agnieszka Jaros

• PRZYJACIELE KAPIBARY Z PREZENTEM DLA MŁODSZYCH KOLEGÓW

• W tygodniu przedświątecznym grupa teatralna Przyjaciele Kapibary zrobiła prezent swoim młodszym kolegom. Zaprezentowała przygotowane dla nich przedstawienie pt. "Królewna Śniezka i Gamerzy". Jest to wersja "Królewny Śniezki" potraktowana z przmrużeniem oka, którą członkowie grupy sami opracowali. Widzowie z klas 0-3 przybyli w dwóch grupach czasowych, spektakl prezentowany był więc dwa razy. Spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem. Młodzi widzowie byli zafascynowani losami bohaterów, czemu dawali wyraz, śmiejąc się, klaszcząc, a nawet współuczestnicząc. Na koniec mieli niepowtarzalną okazję zrobić sobie zdjęcie z aktorami, a także otrzymać od nich cukierki, które również wzbudziły aplauz. Zresztą sami spójrzcie na zdjęcia....

Agnieszka Jaros, opiekun grupy

• Nagrody za Talenciaki

• Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie!

Wszystkie wybrane za talenciaki nagrody dotarły do naszej szkoły. W tym roku talenciaki wymieniliśmy na: 2 tunele z siatki, giga bierki drewniane, 12 piłek, pompkę, 6 dużych farb w butelkach, 10 pojemników na farby, duży klej.

Na pewno otrzymane nagrody posłużą wszystkim uczniom podczas gier i zabaw ruchowych czy to w sali gimnastycznej czy na świeżym powietrzu.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za zaangażowanie całej społecznoci szkolnej w tegoroczną akcję "Szkoły pełne talentów" :)

koordynator akcji Magdalena Gerlach - Boratyńska