• Integracja klasy 6b i 8a w TEPFACTOR

          • 30 października klasa 6b i 8a wybrały się na wycieczkę do  Tepfactor - parku rozrywki, w ktorym wszyscy spedzali czas BARDZO aktywnie przez trzy godziny.  Uczniowie przeżyli prawdziwą przygodę pokonując 25-pokojowe labirynty oraz sprawdzali czy potrafią współpracować w zespole.

            Naszym zdaniem doskonale sobie poradzili!

            Zapraszamy do krótkiej fotorelacji

            Opracowały:

            Aleksandra Adamus

            Wioleta Myszak

        • Przerwa na czytanie
          • Przerwa na czytanie

          •  

            24 października 2023 r. nasza szkolna społeczność wzięła udział w  Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

            Wydarzenie odbyło  się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

            Uczniowie podczas długiej przerwy czytali w klasach i na korytarzach, oraz w bibliotece szkolnej fragmenty swoich ulubionych książek.

            Z książką w ręku widziano aż 188 uczniów!  Akcja zakończyła się powodzeniem i myślimy, że za rok też w taki sposób będziemy promować czytelnictwo. Dziękujemy klasom 1a,b,c; 3a,b; 4b; 5a; 7a, oraz świetlicy szkolnej, uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się aktywnie w tak zacny cel zachęcania do regularnego czytania i korzystania z książek jako narzędzia do zdobywania wiedzy i rozwoju osobistego,a przede wszystkim wykorzystanie  wolnej chwili na czytanie.

            BRAWO!!!! Mamy swój udział w biciu rekordu!

            Biblioteka szkolna. J

          • RUSZYŁY ZAJĘCIA TEATRU EKSPERYMENTALNEGO

          • W tym roku szkolnym zaczął swą działalność teatr eksperymentalny PRZYJACIELE KAPIBARY prowadzony przez pania Agnieszkę Jaros. Nasza działaność polegać będzie na łączeniu różnych form: dramat, pantomima, lalki, a może nawet teatr cieni. Zamierzamy zaprezentować jeden spektakl pod koniec każdego semestru. Na razie ćwiczymy i bawimy się!

            Agnieszka Jaros

          • KLASY PIĄTE W BAZIE BIEGANÓW

          • 11 października klasy piąte pojechały na wycieczkę do Bazy Bieganów zorganizowaną przez biuro CK Travel. Mimo obaw o pogodę była ona, jak na październik, wymarzona. Prawie przez cały czas towarzyszyło nam słońce, które oczywiście umilało pobyt. Na miejscu zastaliśmy serdeczną atmosferę i mnóstwo atrakcji. Oczywiście nasi dzielni podopieczni rzucili się w wir zabawy. Czego tam nie było! Strzelanie z łuku, kręgle, zjężdzalnie, dmuchane kule do skakania (hit wyjazdu).... Mocniejsze wrażenia dał paintball,  jazda na quadzie, jazda pickupem, ale chyba nabardziej podobał się pojazd buggy. Na koniec jeszcze konkurencje grupowe - wyścigi na ruroskoczkach! A żeby zaspokoić pragnienia przyziemne, mozna było zjeść kiełbaskę i napić się herbaty. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i pamiątkową monetę. Bardzo nam się podobało! Zapraszamy do galerii.

            Wychowawcy klas piątych: Agnieszka Jaros, Agnieszka Szymaniak, Mariusz Dłużniewski

          • Podziękowanie dla Szkoły Podstawowej nr 383 za udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”.

          • W dniach od 29 września do 5 października nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. To  inicjatywa o charakterze edukacyjnym organizowana 
            w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Głównym celem akcji jest promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a także poszerzanie ich wiedzy na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

            W ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w głośnym odczytaniu tekstów o sercu, został zorganizowany Bieg z sercem, oraz spotkanie on-line z pisarzem Pawłem Beręsiewiczem w klasach trzecich. Biblioteka szkolna dziękuje uczniom, nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, Paniom ze świetlicy szkolnej, nauczycielom wychowania fizycznego za przyłączenie się do akcji i pomoc w jej realizacji.

            Nauczyciele bibliotekarze

            Małgorzta Kołodziejczyk

            Mariola Komoń-Grochowska

          • Zajęcia integracyjne w klasach 0

          • Zabawy integrujące zespół klasowy są bardzo ważnym elementem procesu edukacyjno-wychowawczego. Budowanie przynależności do grupy, jest równie istotne jak nauka literek czy rachowania. Dziecko, które czuje się akceptowane, chętnie pracuje na zajęciach, jest aktywne i nie boi się podejmować nowych wyzwań. Radość płynąca z zabawy sprzyja nawiązywaniu kontaktów, pozbywaniu się lęków, napięć i uprzedzeń. Integracja zespołu klasowego to długi, czasem żmudny PROCES. Należy pamiętać, że zgrana grupa nie jest nam dana raz na zawsze, wszyscy wspólnie muszą nieustannie pracować na rzecz dobrej atmosfery w klasie. W grupach 0 proces integracyjny uważamy za rozpoczęty :)

                                                                               pedagodzy: Renata Wachowska i Marta Zawadzka

        • Dzień Zdrowia Psychicznego
          • Dzień Zdrowia Psychicznego

          • 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, to świetna okazja, by przypomnieć, jak zadbać o zdrowie psychiczne swoje i naszych najbliższych. To dzień, w którym warto zatrzymać się na chwilę i wzbudzić refleksję:

            - Co dobrego robię dla samego siebie?

            - Czy potrafię zadbać o swoje potrzeby?

            - Czy umiem odpoczywać?

            - Jak dbamy o zdrowie psychiczne?

            W trosce o zdrowie naszych uczniów przygotowaliśmy akcję profilaktyczną, która przedstawiona jest na pierwszym plakacie. 

            Zapraszamy do:

            • zapoznania się z treściami zawartymi na gazetce tematycznej - tablica I piętro;
            • wzięcia udziału w zabawie "Weź dobre słowo i podaj dalej";
            • wyrażenia swojego zdania na temat dobrostanu psychicznego - wrzucenia do skrzyneczki wypowiedzi dotyczacej tego, co daje Ci szczęście, zadowolenie z życia;
            • rozwijania relacji koleżeńskich, wykorzystując do tego dostępne gry planszowe w czasie przerw;
            • korzystania z naszego wsparcia nie tylko dziś, ale zawsze kiedy poczujesz potrzebę - zespół psychologiczno-pedagogiczny.

                             Działanie w ramach projektu " Każdy inny - wszyscy równi"

          • "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI"

          • W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI". 

            Realizacja działań projektowych zaplanowana jest w terminie 15.09.2023r. - 15.05.2024r.

            Cele

            - uwrażliwianie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE);

            - rozwijanie empatii;

            - kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;

            - przygotowanie do współuczestniczenia  z osobami ze SPE w życiu.

             

            Koordynator projektu: Renata Wachowska

             

          • UWAGA PROJEKT

          • MÓJ POTENCJAŁ - MOJA PRZYSZŁOŚĆ

            W kwietniu 2023r. nasza szkoła  przystąpiła do realizacji projektu

            „Mój potencjał – Moja przyszłość”: rozwój systemu doradztwa zawodowego

            w 21 szkołach podstawowych m.st. Warszawy

             

            Celem głównym projektu  jest  podniesienie wśród uczniów klas siódmych i ósmych  kompetencji kluczowych w budowaniu ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i poruszania się po rynku pracy.

            termin realizacji : kwiecień-grudzień 2023

            W Punkcie Informacji Kariery realizowane są miedzy innymi indywidualne spotkania doradcze z uczniami i ich rodzicami

            ZACHĘCAM UCZNIÓW DO DOŁĄCZENIA DO PROJEKTU – zapraszam do gabinetu pedagoga – doradcy zawodowego i PIK  po szczegółowe informacje

            Koordynator projektu Anna Lekowska- Karczewska

        • Egzaminy ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024
          • Egzaminy ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024

          • Uczniów klas VIII oraz rodziców prosimy o zapoznanie się zamieszczonymi informacjami/dokumentami dotyczącymi organizacji i przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024.

            Egzamin zostanie przeprowadzony w dniach:

            język polski - 14.05.2024r.

            matematyka - 15.05.2024r.

            język obcy - 16.05.2024r.

            Szczegółowe informacje dotyczące sposobów i form przeprowadzania egzaminów oraz możliwych dostosowań znajdują się na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie - linki poniżej:

            CKE

            OKE Warszawa

        • Ogólnopolski Test Dysleksji
          • Ogólnopolski Test Dysleksji

          • ​​Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka zasad pisowni sprawia Ci duży kłopot?  A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji.​​​​​​​

            Jak się o tym przekonać? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, dostępny w dniach 5-10 października 2023r. Udział nic nie kosztuje, wystarczy zainstalować aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Wykonanie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie on wyrażony w procentach oraz opatrzony komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

            Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się obawiać ani wstydzić. U wielu znanych osób zdiagnozowano to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

            Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają między innymi gorsze  wyniki w nauce (oceny) i  rezultaty na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze.

            Ogólnopolski Test Dysleksji jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

            Specjaliści szkolni w imieniu zespołu Zday.pl

            Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/​​​​​​​​​​​​​​

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 383 im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie
        • 22 6670932 Dyrektor Szkoły: p. Elżbieta Nowicka Zastępca dyrektora: p. Aleksandra Adamus Zastępca dyrektora: p. Anna Zajc Kierownik gospodarczy: p. Agnieszka Soczewka
        • Szkoła Podstawowa nr 383 w Warszawie, ul. Warszawska 63, 02-495 Warszawa Poland
      • Logowanie