• KONKURSU PLASTYCZNO-PRZYRODNICZEGO „Z jesiennych liści można zrobić wszystko”

          • Szkoła Podstawowa nr 383 w Warszawie

            zaprasza do udziału w konkursie plastyczno-przyrodniczym dla klas 4-8

            „Z jesiennych liści można zrobić wszystko”

             

            REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO-PRZYRODNICZEGO

            Z jesiennych liści można zrobić wszystko


            Jesień to wielobarwne korony drzew, spadające liście i owoce z drzew, krótsze dni, a coraz dłuższe wieczory. Częste deszcze i zimniejsze noce. Jesień potrafi być piękna i urzec nas swoją urodą.


            CELE KONKURSU:
            1. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastyczno-przyrodniczych, wrażliwości artystycznej dzieci.
            2. Promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych.
            3. Wzbogacanie warsztatu plastyczno-przyrodniczego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.


            §1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

            1. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 383 im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie .
            2. Niniejszy Regulamin określa zasady konkursu ” Z jesiennych liści można zrobić wszystko”, którego celem jest:
            • twórcze i aktywne spędzanie czasu
            • pobudzanie aktywności artystycznej dzieci
            • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych


            3. Czas trwania Konkursu obejmuje okres od 29 października 2022 roku do 14  listopada 2022 roku.

             

            §2 UCZESTNICY

            1. Uczestnikiem Konkursu (dalej: „Uczestnik”), są uczniowie klas IV- VIII szkoły podstawowej
            2. Uczestnictwo w Konkursie oznacza akceptację postanowień niniejszego Regulaminu.
            3. Konkurs odbędzie się w jednym cyklu, co oznacza, że uczestnicy mogą wysyłać tylko jedno zgłoszenie przez cały okres trwania konkursu.

            §3 NAGRODY

            1. Organizator przewiduje nagrody niespodzianki oraz dyplomy.
            2. Wyłonieni zwycięzcy będą zobowiązani do dostarczenia danych takich jak: imię i nazwisko ,klasa
            3. Ogłoszenie wyników nastąpi do końca listopada 2022 roku na stronie dziennika Librus oraz na stronie internetowej szkoły
            4. Uczestnik, który zgłasza swoją kandydaturę do Konkursu wyraża zgodę na wykorzystanie swojego imienia i nazwiska oraz wizerunku do celów przeprowadzenia Konkursu, promocji Konkursu oraz ogłoszenia zwycięzców.

            §4 ZASADY KONKURSU
            1. Wymagania konkursowe: praca powinna być wykonana z jesiennych liści, dowolną techniką, w dowolnym rozmiarze. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną prace. Praca powinna być opisana w prawym dolnym rogu: imię i nazwisko oraz klasa uczestnika.

            Pracę należy dostarczyć do p. Wiolety Myszak lub p. Renaty Wachowskiej
            2. Komisja konkursowa powołana zostanie przez organizatorów, składającą się z nauczycieli klas 4-8
            3. Podstawowe kryteria oceny zadań konkursowych są następujące:
            a) ogólne wrażenie estetyczne:
            b) pomysłowość:
            c) stopień trudności oraz użyte materiały

            4. Sprawy nie uregulowane niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator konkursu.


            Organizatorzy konkursu:
            Wioleta Myszak

            Renata Wachowska

          • Wycieczka klasy piątej B do kompleksu Varso

          • W środku października klasa 5B odwiedziła kompleks budynków Varso, w tym najwyższy budynek w Unii Europejskiej – Varso Tower. Cały kompleks mieści się przy ulicy Chmielnej 69 w Warszawie.  
            Varso Tover ma aż 53 piętra oraz 310 metrów wysokości.

            Wycieczka zaczęła się od zwiedzania gabinetów - biur. Okazało się, że firma CIC posiada sale biurowe, które można wynająć na dowolny czas. Jeśli już się ktoś zdecyduje, może cieszyć się ich dźwiękoszczelnością. Gdy klasa obejrzała większość gabinetów, pan przewodnik (tata naszego kolegi z klasy) zaprowadził nas do pokoju z makietą Warszawy oraz makietą budynku Varso Tower. Tam oprócz wspaniałej makiety zbudowanej przez twórców makiet „Gwiezdnych Wojen” czekała nas kolejna niespodzianka. Mieliśmy okazję poznać sławnego Iluzjonistę – „Y”, który posiada aż 979 tysięcy subskrypcji na platformie Youtube. Po zdobyciu autografów i obejrzeniu niesamowitych sztuczek,  zwiedziliśmy restaurację i hol nowoczesnego hotelu NYX oraz siłownię Zdrofit, która jest największa w Polsce (zajmuje aż 2 piętra).

            Tata Alana oprowadzając nas przez kolejne miejsca opowiadał,  jak powstały różne dekoracje i rzeźby, a także zdradził, jakie drzewa znajdują się w holu. Drzewa, które posadzono w budynku przyjechały prosto z Ameryki, należą do rodzaju Bucida. To wiecznie zielone i bardzo żywotne drzewa, które wymagają temperatury min 15 stopni Celcjusza.

            Po dwugodzinnym zwiedzaniu mieliśmy krótką przerwę,  a chwilę później wchodziliśmy już do szklanej windy, która podnosiła się z szybkością 8 metrów na sekundę.
            Na tarasie widokowym uczniowie podziwiali panoramę naszej pięknej Warszawy. Wszyscy z zapałem robili sobie zdjęcia pamiątkowe.
            Na koniec wycieczki pan przewodnik zapewnił klasie kolejną dużą niespodziankę w postaci pysznej pizzy, a każdy z uczniów dostał upominek – puzzle z wizerunkami nowoczesnych budynków.

            Wracaliśmy do domu w doskonałych humorach, pełni wrażeń. Na pewno zapamiętamy tę wycieczkę na zawsze. Jeszcze raz dziękujemy  tacie naszego kolegi za zorganizowanie nam takiej atrakcji. 

            Wasza reporterka z 5b

            Milena Parafiniuk

            Opiekunowie: p. Aleksandra Adamus i p. Wioleta Myszak

          • CZWARTE KLASY W DOLINIE WKRY

          • Pod koniec września klasy 4a i 4b odwiedziły Park Dolina Wkry w Pomiechówku. Wycieczka zorganizowana była przez biuro podróży Wirtur.Pogoda nas nie rozpieszczała, ale humory dopisywały. Nic dziwnego, bo program był bogaty. Spacer kładką w koronach drzew dostarczył wielu wrażeń,ale także wiedzy o o ptakach zamieszkujących te tereny. Spacer kończył się wejściem na wieżę widokową, z której mogliśmy podziwiać okolicę. Na wieży znajdowały się również ciekawe materiały dotyczące ptaków, np. kiosk multimedialny z ich nagranymi głosami. Potem było szaleństwo na tyrolce i starodawnej karuzeli. Drugą część wycieczki stanowiły warsztaty mydlarskie. Wykonaliśmy własnoręcznie przepiękne, pachnące i kolorowe mydełka glicerynowe. A na koniec - ognisko !!! Przy okazji odbyły się obchody Dnia Chłopca i inne klasowe wydarzenia... Wrażeń było co niemiara, a wszystko to można zobaczyć na zdjęciach.Zapraszamy do galerii!

            Wychowawczynie - Agnieszka Jaros i Agnieszka Szymaniak

          • Wyprawa klas ósmych do Bazy Bieganów

          • Uczniowie klasy 8a i 8b zapewne jeszcze długo będą wspominać ciekawą i pełną atrakcji wyprawę do Bazy Bieganów, podczas której nikt się nie nudził. Wycieczka miała dodatkowo wspaniałą jesienną oprawę. Każdy z uczniów miał możliwość wykazania się umiejętnością celnego strzelania z łuku, skutecznego zbijania dosyć nietypowych kręgli, sprawnej jazdy na quadach oraz trzymania nerwów na wodzy podczas przeprawowej jazdy samochodem terenowym. Chętni skakali na trampolinie lub rzucali frisbee, a odważni próbowali chodzenia na szczudłach. Pieczone kiełbaski, którymi uczniowie zostali poczęstowani, znikały w ciągu sekundy. Na zakończenie była możliwość pojechania 12-osobowym rowerem wzdłuż uliczek Międzyborowa.

            Dzięki wspólnej wyprawie nasi ósmoklasiści zintegrowali się, przewietrzyli „komórki” oraz naładowali je energią przed trudnym jesienno-zimowym semestrem.

            Organizatorzy: Anna Karczewska i Małgorzata Kołodziejczyk

          • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI

          • WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM, UCZNIOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY ŻYCZYMY RADOŚCI W SPEŁNIANIU SWEGO POWOŁANIA, SATYSFAKCJI, CUDOWNYCH PARTNERÓW DO WSPÓŁPRACY I WCIĄŻ NOWEJ ENERGII, SIŁY I NADZIEI NA PRZYSZŁOŚĆ.

            SAMORZĄD UCZNIOWSKI 

        • Dzień Gier Planszowych
          • Dzień Gier Planszowych

          • W dniu 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Gier Planszowych. Pamiętaliśmy o tym i my. Podczas przerw prowadziliśmy wspólne rozgrywki. Uczniom bardzo podobał się tak spędzony czas, był on nie tylko dobrą zabawą, ale również nauką. Gry planszowe rozwijają wyobraźnię, uczą współpracy, przewidywania, cierpliwości, podejmowania decyzji, zasad fair play. Przynoszą korzyści w rozwijaniu języka, wyzwalają radość oraz rozwijają kreatywność.  To idealny sposób na nudę oraz wzmacnianie więzi między ludźmi, a co bardzo ważne "wyciągają nas ze świata cyfrowego".

            Sami zobaczcie jak świetnie spędzaliśmy ten czas.

                                                                             Renata Wachowska, Wioleta Myszak

          • Talenciaki w SP 383

          • Nasza szkoła SP383 dołączyła do kampanii społecznej pod nazwą Szkoły Pełne Talentów organizowanej przez sieć Lidl, promowanej przez Roberta i Annę Lewandowskich. W jej ramach, uczestnicy mogą zbierać tzw. Talenciaki, które będą podlegały wymianie na nagrody rzeczowe (lista jest dostępna na stronie kampanii).

            Możecie Państwo włączyć się w tę inicjatywę i pomóc nam zbierać Talenciaki, które odbierzecie podczas zakupów w sklepach sieci Lidl.Za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) przysługuje odbiór 1 Talenciaka.Zebrane Talenciaki można przekazać fizycznie w Szkole, wrzucając je do żółtych skrzynek znajdujących się w holu szkoły, sekretariacie czy pokoju nauczycieli wychowania fizycznego lub zeskanować kod QR z TALENCIAKAi przekazać punkty na konto szkoły: https://liblink.pl/miJXC6eEk1Kampania trwa do 13.11.2022r. !

            Wspólnie możemy zrobić wiele dla naszych pociech.

            Koordynator: Wioleta Myszak Rodzic: Magdalena Gerlach - Boratyńska

          • II Piknik Naukowy i XII Piknik Oświatowy w Ursusie

          • 17 września w Parku Czechowickim odbył się II Piknik Naukowy i XII Piknik Oświatowy, którego hasłem było: „Dobry klimat. Dobre życie”. Uczniowie i nauczyciele z SP 383 dumnie reprezentowali swoją placówkę. Dla uczestników przygotowaliśmy kreatywne warsztaty
            z wykorzystaniem materiałów ekologicznych i recyklingowych, mini eksperymenty, zabawy sensoryczne, gry ruchowe, malowanie twarzy, kolorowe balony i warkoczyki. Goście odwiedzający nasze stanowisko mogli degustować pyszne ciasta, przekąski oraz owoce
            z polskich sadów.

            Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za wsparcie finansowe oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego stanowiska.

            Opracowały: Renata Wachowska, Wioleta Warachowska, Wioleta Myszak

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 383 im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie
        • 22 6670932 Dyrektor Szkoły: p. Elżbieta Nowicka Zastępca dyrektora: p. Aleksandra Adamus Zastępca dyrektora: p. Anna Zajc Kierownik gospodarczy: p. Agnieszka Soczewka
        • Szkoła Podstawowa nr 383 w Warszawie, ul. Warszawska 63, 02-495 Warszawa Poland
      • Logowanie