• DZIEŃ BOHATERA LITERACKIEGO

• W nawiązaniu do Dnia Teatru obchodzonego 27 marca w naszej szkole urządzilismy Dzień Bohatera Literackiego. Było to nie lada wyzwanie i nie wszyscy mu sprostali. Ale i tak na korytarzach i w klasach można było spotkać barwne postacie. Przeważali bohaterowie "Hobbita" oraz sagi o Harrym Potterze. Nasz fotograf natknął się także na Mikołajka w wielkiej przyjaźni z Krzyżakiem oraz na niezwykle profesjonalną parę: Sherlock Holmes i doktor Watson. Zresztą spójrzcie na zdjęcia...

fot. Bartosz Dymon, Agnieszka Jaros

• KONKURS NA OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

• Drodzy Uczniowie i Rodzice, zachęcamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie plastyczno-technicznym na ozdobę wielkanocną.

1. Warunki uczestnictwa:

- Do konkursu zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych - dla uczniów klas 0-3 oraz klas 4-8;

- Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora wg wzoru: imię i nazwisko, klasa.

2. Cele konkursu:

- rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;

- rozwijanie wrażliwości estetycznej;

- powrót do tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych;

- umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych.

3. Zasady konkursu:

- Ozdoby wielkanocne wykonujemy dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej.

4.Termin i warunki dostarczenia prac:

Prace należy dostarczyć do 3 KWIETNIA 2023 r. do sali nr 1 lub nr 2.

5. Podstawowe kryteria oceny zadań konkursowych:

- ogólne wrażenie estetyczne;

- pomysłowość;

- stopień trudności oraz użyte materiały.

6. Zasady przyznawania nagród:

Organizator przewiduje wyróżnienia, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej.

7. Po rozstrzygnięciu konkursu zostanie przeprowadzony kiermasz w dniach 4-5 kwietnia, z którego środki zostaną przekazane na Pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Organizatorzy konkursu: Marta Liberadzka, Anna Rydz, Joanna Rzyczkowska-Bieniek

• 21 MARCA - PRZYJŚCIE WIOSNY

• 21 marca oznacza, że przyszła Pani Wiosna! Do naszej szkoły przybyła z orszakiem, odwiedzała klasy i wyganiała złą Panią Zimę. Po wykonaniu tego trudnego zadania częstowała wszystkich cukierkami. Radości było wiele. Przeważał oczywiście kolor zielony, co widać na zdjęciach. Sale lekcyjne, wiosennie ustrojone, przygotowane były na przyjęcie oczekiwanego długo Gościa. Życzymy wszystkim coraz więcej słońca i zieleni!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

fot. Jan Seremak, Krystian Młodzianowski, Agnieszka Jaros

• Dzień Świętego Patryka

• W tym roku, pierwszy raz w naszej szkole, obchodziliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA. Jak przystało na to święto uczniowie przywitali dzień zielonym kolorem i radosnymi nastrojami. Specjalnie z tej okazji nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili lekcje kulturowe podczas których uczniowie zapoznali się z kulturą Irlandii i z samą postacią Świętego, związanymi z nim legendami oraz symbolami. Uczniowie zaś przygotowali piękne plakaty, które zostały rozwieszone na szkolnych korytarzach.

Klasy, które najbardziej wyróżniały się kolorem zielonym, zostały nagrodzone słodkim upominkiem ufundowanym przez Rade Rodziców.

Dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że od tej pory ta tradycja będzie w naszej szkole kontynuowana.

Agnieszka Szymaniak

Aneta Ziółkowska

• Wiosenny Koncert Muzyczny

• W czwartek 16.03 odbył się w naszej szkole Wiosenny Koncert dla najmłodszych klas (0-3).

Podczas koncertu poznaliśmy klarnet - instrument dęty drewniany, który wraz z akompaniamentem pianina przeniósł nas do Muzycznego Lasu. Tam wspólnie szukaliśmy Pani Wiosny.

Poznaliśmy budowę tego instrumentu oraz jego różne barwy. Usłyszeliśmy ciekawe piosenki i znane melodie. Okazało się, że klarnet potrafi się nawet zaśmiać.

Koncert był finansowany ze środków UNICEF.

• Roztrzygnięcie konkursu plastyczno-językowego My Valentine’s Day Card

• W lutym w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczno-językowy My Valentine’s Day Card.

Głównym celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz językowych. Prace były oceniane pod względem pomysłowości, estetyki, samodzielności wykonania oraz poprawności językowej.

Oto zwycięzcy:

W kategorii klas 0-3

Emilia Bąk 1B

Gabriela Banaszek 2C

Milena Porzezińska 3A

Gabriela Dudarik 1C

Anna Sivchenko 1A

Ignacy Grochowski 3A

W kategorii klas 4-8

I miesce

Maja Rosińska 4C

Zofia Wojtas 7A

Martyna Bartczak 7A

Wiktor Bąk 5C

Alisa Veraksa 4B

Antonina Zięba 4C

Wyróżnienie otrzymuje Pola Adach z klasy 1B

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział  w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału  w kolejnych edycjach konkursu. Wszystkie prace można zobaczyć na parterze.

Fundatorem nagród jest Rada Rodziców.

Opracowała: Agnieszka Szymaniak